Porównaj ceny energii: prądu i gazu. Wybierz najlepszą ofertę.

Obniż swój rachunek za:

Dołącz do grona naszych zadowolonych użytkowników, którzy w ostatnim miesiącu wybierając najlepsze oferty z porównywarki cen energii: prądu i gazu Optimal Energy, średnio zaoszczędzili zmieniając sprzedawcę energii w domu 350 zł, a w firmie prawie 3 000 zł!

Porównujemy 96% ofert aktywnych sprzedawców energii w całej Polsce
Ostatnia aktualizacja cen sprzedawców pądu w porównywarce 25.02.2018

Taryfa C12b

12345

Ocena 5.0/5 (2 głosy/ów)

Taryfa C12b

Taryfa C12b to coraz częściej spotykana taryfa stosowana w małych firmach w Polsce. Rozszyfrujemy jej oznaczenie i określimy, dla kogo jest to najlepsze rozwiązanie i co oferują sprzedawcy w ramach tej taryfy.

 

Taryfa C12b

Taryfa C12b (inaczej dwustrefowa), gdzie b – podział dobry na dzień i noc. Jest to taryfa przeznaczona dla firm podłączonych do niskiego napięcia, co wynika z litery alfabetu na początku oznaczenia tj. C. Cechuje ją to, że ze względu na godzinę w ciągu doby obowiązują różne stawki za energię elektryczną i jej dystrybucję. Zatem płacimy za jednostkę zużytej energii rózne ceny w zależności od pory dnia, z reguły najtaniej w godzinach nocnych.

 

Dla kogo taryfa C12b?
Taryfa C12b jest przeznaczona dla firm i lokali, których zużycie prądu odbywa się z różnym natężeniem w zależności od godziny w ciągu doby., ze szczególnym naciskiem na godziny nocne.

 

Sprzedawcy a taryfa C12b

  • RWE działa w obrębie Warszawy oraz na terenie pozostałej części Polski oferując zakup prądu w taryfach C12b w ramach oferty Dzień i noc dla Twojej firmy.  Cena w ciągu dnia wynosi tu 0,4507 zł/kWh, a w nocy 0,2891 zł/kWh.
  • Enea oferuje taryfę o nazwie Aktywna Noc w ramach grupy C12b. W tej ofercie opłata za energię elektryczną wynosi 0,4193 zł/kWh netto w dzień i 0,2830 zł/kWh netto w nocnych godzinach doby oraz 0,5157 zł/kWh brutto w dzień i 0,3481 zł/kWh brutto w nocy.
  • Tauron oferuje kilka rozwiązań w ramach grupy taryfowej C12b, ale oferty przekazywane sa na indywidualne zyczenie klienta lub potencjalnego klietna, który wcześniej musi wypełnić formularz kontaktowy.
  • Energa nazwała swoją ofertę Biznes Dzień i Nocw tym przypadku stawki wynoszą odpowiednio 0,4529 zł/kWh netto w dzień i 0,3193 zł/kWh w nocnych godzinach doby. 
  • PGE oferuje kilka rozwiązań w ramach grupy taryfowej C12b, ale oferty przekazywane sa na indywidualne zyczenie klienta lub potencjalnego klietna, który wcześniej musi wypełnić formularz kontaktowy.

 Godziny uznawane za szczyt i pozaszczyt okreslone sa indywidualnie przez każdego sprzedawcę i w celu poznania dokładnych stref czasowych zapraszamy do odwiedzenia stron internetowych sprzedawców energii.

 

Cena energii to nie wszystko

Warto też zwrócić uwagę na proponowane okresy rozliczeniowe w ramach tej grupy taryfowej oraz opłatę handlową, a także dodatkowe usługi, z których byc może będziemy mogli skorzystać. W większości przypadków do oferty dochodzą usługi elektryka 24/h oraz bezpłatnego numeru telefonu czynnego całą dobę, w którym możemy zasięgnąć informacji oraz porad.


Tagi: c 12b,
Powrót

PowrótWszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 OPTIMALENERGY.pl