Strona główna > Porady > Ceny prądu > Tania energia elektryczna

Tania energia elektryczna

12345

Ocena 5.0/5 (1 głosy/ów)

Tania energia elektryczna

Tania energia elektryczna jest dostępna dla każdego. Umożliwia nam to postępująca w naszym kraju liberalizacja rynku energii, która opiera się na wolności wyboru sprzedawcy energii w każdej grupie taryfowej.

 

Tania energia

Dla każdego pojęcie taniej energii oznacza coś innego. Jeden z nas będzie zadowolony, gdy za kilowatogodzinę energii łącznie z opłatą dystrybucyjną zapłaci 55 gr, dla innego będzie to stawka wygórowana i niska cena zacznie się dopiero od 30 gr. Jednak tak dużych rozbieżności w stawkach za energię elektryczną być nie może, ze względu na konieczność utrzymywania na rynku uczciwej konkurencji, a także opłacalność prowadzenia interesu przez sprzedawców energii. Nie mogą oni bowiem sprzedawać energii po stawkach niższcyh, niż sami musieli ją kupić od przedsębiorstwa energetycznego.

 

Zmiana sprzedawcy energii

Jeśli chcemy jednak rozmawiać o taniej energii musimy skupić się na zmianie sprzedawcy energii, bo to dzięki temu procesowi możemy obniżyć swoje dotychczasowe rachunki za energię elektryczną i zmniejszyć samą cenę energii. Tania energia jest dostępna dla każdego, gdyż wg prawa polskiego każdy ma parawo dokonać zmiany dostawcy energii niezależnie od tego czy należy do gurpy taryfowej gospodarstw domowych, czy firm. Wpisując hasło w wyszukiwarce internetowej "tania energia" od razu zobaczymy oferty sprzedawców energii elektrycznej. Jak znaleźć najtańszą energię ? Za pomocą porównywarek (kalkulatorów) cen energii. Dzięi opracowanym profesjonalnie kalkulatorom w szybki sposób możemy porównać oferty wszystkich sprzedawców oferujących swoje usługi w interesującej nas okolicy. Wystarczy wpisać kod pocztowy oraz wysokość ostatnich rachunków za energię, a porównywarka sama przeliczy ile zaoszczędzimy u którego dostawcy oraz jaka oferta będzie dla nas lepszym rozwiązaniem.

 

Uważać podpisując umowy

Nie należy dać się jednak zwieść hasłom tania energia, jeśli jej cena rzeczywiście jest zaskakująco niska. Warto pamiętać, że ceny energii zatwierdza Prezes Urzędu Regulacji Energetyki i zgodnie z zasadmi uczciwej konkurencji nie dopuściłby ceny, która "zniszczyłaby" konkurencję. Jeśli więc spotkamy się z takim przypadkiem, rozsądek musi wziąć górę nad naszą chęcią oszczędzania.

Tagi: tania energia,
Powrót

PowrótWszelkie prawa zastrzeżone. © 2017 OPTIMALENERGY.pl