Porównaj ceny energii elektrycznej i wybierz najlepszą ofertę na zakup prądu dla:

Dołącz do grona naszych zadowolonych użytkowników, którzy w ostatnim miesiącu wybierając najlepsze oferty z porównywarki cen energii elektrycznej Optimal Energy, średnio zaoszczędzili zmieniając sprzedawcę prądu w domu 350 zł, a w firmie prawie 3 000 zł!

Porównujemy 96% ofert aktywnych sprzedawców energii w całej Polsce
Ostatnia aktualizacja cen sprzedawców pądu w porównywarce 17.01.2018
Strona główna > Porady > Ceny prądu > Sprzedaż prądu

Sprzedaż prądu

12345

Ocena 5.0/5 (1 głosy/ów)

Sprzedaż prądu

Kupując energię elektryczną możemy mieć wpływ na to, od kogo ją kupujemy i w jaki sposób jest ona wytwarzana. Możemy zatem zdecydować, czy chcemy kupować energię wytwarzaną z kogeneracji, czy z odnawialnego źródła energii.

 

Sprzedaż energii

Sprzedawcy energii oferują swój produkt, który sami wcześniej zakupili od wytwórcy energii. Wytwórca z reguły, jako że nasza energetyka oparta jest na węglu wykorzystuje do wytwarzania energii węgiel, brunatny lub kamienny. Ceny energii są wówczas na zbliżonym poziomie u różnych sprzedawców, ponieważ wykorzystują to samo źródło energii. Co w przypadku, gdy wykorzystujemy inne rozwiązania ? Każdy nowy wytwórca energii jest konkurencją dla obecnych wytwórców, a więc również dla sprzedawców.

 

Kogeneracja

Czym jest kogeneracja ? Jest to proces technologiczny, który polega na jednoczesnym wytwarzaniu energii elektrycznej i ciepła użytkowego w elektrociepłowni. Jednoczesne wytwarzanie energii elektrycznej i ciepła to osczędności nie tylko ekonomiczne, ale i ekologiczne. A co za tym idzie ceny energii powinny być tańsze. Niestety się tak nie dzieje, ponieważ konieczny jest zakup certyfikatów świadczących o pochodzeniu energii z procesu kogeneracji. Taki certyfikat powoduje wzrost kosztów zakupu energii dla przedsiębiorstwa zajmującego się jej sprzedażą klientowi końcowemu, co przekłada się na cenę, jaką płaci odbiorca.

 

Odnawialne źródła energii

Odnawialne źródła energii to nie tylko wiatr, ale też woda, słońce i energia cieplna pochodząca z wnętrza ziemi. Do wytwarzania energii elektrycznej najczęściej w Polsce stosuje się energię wiatrą oraz promieniowania słonecznego, wykorzystując panele fotowoltaiczne. Każde źródło energii jest konkurencją dla sprzedawców energii, ponieważ właściciel takiej instalacji oze staje się samowystarczalny, a ponadto jeśli produkuje nadwyżki energii dodatkowo może sam stać się sprzedawcą. Polskie prawo na chwilę obecną nie jest dopracowane w zakresie odnawialnych źródeł energii i wciąż nie ma ustalonego sposobu sprzedaży energii produkowanej w odnawialnych źródłach, ale już wkrótce ma się do zmienić. Będąc producentem i jednocześnie użytkownikiem energii elektrycznej stajemy się prosumentem, dzięki czemu traktowani jesteśmy inaczej przez sprzedawców energii.

Tagi: tania energia,
Powrót

PowrótWszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 OPTIMALENERGY.pl
Nie można zakończyć żądania

Nie można zakończyć żądania

Przejdź na stronę główną lub spróbuj znowu.