Strona główna > Porady > Ceny prądu > Podlicznik prądu - cena

Podlicznik prądu - cena

12345

Ocena 5.0/5 (2 głosy/ów)

Podlicznik prądu - cena

Podliczniki energii elektrycznej są ogólnodostępne. Można je kupić w wielu sklepach i w różnych cenach. Tylko, czy są nam niezbędne, jakie korzyści czerpiemy z ich zakupu ?

 

Podlicznik prądu

Wg prawa polskiego aby zamontować podlicznik prądu potrzebna jest nam zgoda zakładu energetycznego. Jest to proces nie tylko długotrwały, ale i dosyć kosztowny. Niestety w obecnej sytuacji bardziej opłaca się wystąpić o ponowne warunki przyłączenia dla niwego, oddzielnego licznika. 

Po co w ogóle stosować podliczniki prądu ?

Podliczniki wykorzystywane są do kontroloi zużycia energii do celów własnych. Sprawdzają się w sytuacjach, gdy chcemy mieć rekę na pulsie i wiedzieć ile energii zużywamy. Kiedy zaczynamy oszczędzać energię, koszty montażu licznika zaczynają się zmniejszać i taki licznik zaczyna się opłacać. Podliczniki stosuje się wówcza, gdy dwóch użytkowników energii chce się osobno rozliczać. Dlaczego tak ważne jest zgłoszenie montażu podlicznika ? Jeśli zrobimy to bez zgody zakładu energetycznego tracimy wszystkie prawa, ponieważ przestajemy być jego klietnem, a montaż takiego podlicznika traktowany jest jako próba działania na własną rękę.  Jeśli znajduje się np. licznik energii zewnętrzny i nie jesteśmy pewno, czy jego wskazania są dobre, możemy po prostu kupić swój podlicznik, zamontować go w innym miejscu i sprawdzać, czy wskazania się zgadzają.

 

Gdzie kupić podlicznik i ile kosztuje ?

Podliczniki energii oferuje wiele firm w różnych cenach. Poniżej znajduje się lista kilku producentów.

1. ORNO http://www.orno.pl/

2. Bemko http://bemko.pl/

3. Zemel http://www.zemel.pl/

Ceny podliczników wahają się od kilkudziesięciu złotych do ponad stu złotych dla aparatów jednofazowych, do kilkuset złotych w przypadku liczników trójfazowych.

Tagi: liczniki energii elektrycznej,
Powrót

PowrótWszelkie prawa zastrzeżone. © 2017 OPTIMALENERGY.pl