optimal energy

O OptimalEnergy.pl piszą największe media w Polsce:

Gazeta Wyborcza
Gram w Zielone
Energianews

baner reklamowy po prostu energia

Strona główna > Porady > Ceny prądu > Podlicznik prądu - cena

Podlicznik prądu - cena

12345

Ocena 4.3/5 (6 głosy/ów)

Podlicznik prądu - cena

Podliczniki energii elektrycznej są ogólnodostępne. Można je kupić w wielu sklepach i w różnych cenach. Tylko, czy są nam niezbędne, jakie korzyści czerpiemy z ich zakupu ?

 

Podlicznik prądu

Wg prawa polskiego aby zamontować podlicznik prądu potrzebna jest nam zgoda zakładu energetycznego. Jest to proces nie tylko długotrwały, ale i dosyć kosztowny. Niestety w obecnej sytuacji bardziej opłaca się wystąpić o ponowne warunki przyłączenia dla niwego, oddzielnego licznika. 

Po co w ogóle stosować podliczniki prądu ?

Podliczniki wykorzystywane są do kontroloi zużycia energii do celów własnych. Sprawdzają się w sytuacjach, gdy chcemy mieć rekę na pulsie i wiedzieć ile energii zużywamy. Kiedy zaczynamy oszczędzać energię, koszty montażu licznika zaczynają się zmniejszać i taki licznik zaczyna się opłacać. Podliczniki stosuje się wówcza, gdy dwóch użytkowników energii chce się osobno rozliczać. Dlaczego tak ważne jest zgłoszenie montażu podlicznika ? Jeśli zrobimy to bez zgody zakładu energetycznego tracimy wszystkie prawa, ponieważ przestajemy być jego klietnem, a montaż takiego podlicznika traktowany jest jako próba działania na własną rękę.  Jeśli znajduje się np. licznik energii zewnętrzny i nie jesteśmy pewno, czy jego wskazania są dobre, możemy po prostu kupić swój podlicznik, zamontować go w innym miejscu i sprawdzać, czy wskazania się zgadzają.

 

Gdzie kupić podlicznik i ile kosztuje ?

Podliczniki energii oferuje wiele firm w różnych cenach. Poniżej znajduje się lista kilku producentów.

1. ORNO

2. Bemko 

3. Zemel 

Ceny podliczników wahają się od kilkudziesięciu złotych do ponad stu złotych dla aparatów jednofazowych, do kilkuset złotych w przypadku liczników trójfazowych.

Powrót