optimal energy

O OptimalEnergy.pl piszą największe media w Polsce:

Energia News
Forbes
Gazeta Wyborcza

baner reklamowy po prostu energia

Strona główna > Porady > Ceny prądu > Cena prądu kalkulator

Cena prądu kalkulator

12345

Ocena 5.0/5 (1 głosy/ów)

Jak działa porównywarka Optimal Energy ? Jak liczone są zyski ze zmiany dotychczasowego dostawcy energii ? Skąd wiadomo, że opcja wybrana przez porównywarkę jest najlepsza cenowo ?

 

Ceny prądu kalkulator

Samodzielnie można wykonać bardzo wiele obliczeń. Nie jest to jednak konieczne, gdy możemy skorzystać z dostępnej na stronie Optimal Energy porównywarki cen energii, która dokona obliczeń za nas, dzięki czemu unikniemy pomyłek obliczeniowych. Jak działa porównywarka ? Wpisując kod pocztowy od razu następuje odczyt lokalizacji i już na tej podstawie dopasowywane są dostępne oferty, z których będziemy mogli skorzystać. Po wprowadzeniu kodu pocztowego pojawi nam się możliwość wpisania swojego ostatniego rachunku za energię. Możemy też rozwinąć formularz i wybrać dodatkowo taryfę w jakiej jesteśmy rozliczani oraz okres rozliczeniowy. Po tym wyborze wyskoczy nam tabela z zestawieniem dostępnych ofert. Samodzielnie też, możemy sortować w jaki sposób mają się wyświetlać dane w tabeli, czy wg wysokości cen energii za kWh, czy na podstawie wysokości opłat handlowych. Jak zostały wykonane przeliczenia ?

 

Jak działa porównywarka ?

Po wyborze dowolnej oferty z tabeli wyskoczą nam jej szczegóły. Na stronie pojawią się zatem dwie kwoty, obecna cena za energię jaką płacimy u dotychczasowego sprzedawcy oraz nowa cena jaką będziemy płacić. Na podstawie wysokości ostatniego rachunku oraz okresu rozliczeniowego zostało obliczone też nasze roczne zużycie energii. Dzięki temu dokonały się obliczenia ile będziemy płacić w ciągu roku u obecnego sprzedawcy oraz ile zapłacilibyśmy u nowego sprzedawcy. Na podstawie tych dwóch wartośći obliczono różnicę, czyli kwotę, jaką jesteśmy w stanie zaoszczędzić w ciągu roku obowiązywania nowej umowy z nowym dostawcą energii. Na koniec też dowiemy się, ile zaoszczędzimy przez cały czas obowiązywania nowej umowy czyli przez rok, dwa lata lub trzy lata. Dodatkowo możemy też zaobserwować, jak procentowo będą kształtować się nasze oszczędnośći.

 

Dla niedowierzających

Jeśli ktoś nie wierzy w obliczenia kalkulatora internetowego proponujemy dokonanie samodzielnych obliczeń. Gwarantujmy jednak, że obliczenia są rzetelne, a wyniki tych obliczeń tak zestawione, aby na pierwszej pozycji wyświetliła się najlepsza cenowo oferta. 

Powrót