Porównaj ceny energii elektrycznej i wybierz najlepszą ofertę na zakup prądu dla:

Dołącz do grona naszych zadowolonych użytkowników, którzy w ostatnim miesiącu wybierając najlepsze oferty z porównywarki cen energii elektrycznej Optimal Energy, średnio zaoszczędzili zmieniając sprzedawcę prądu w domu 350 zł, a w firmie prawie 3 000 zł!

Porównujemy 96% ofert aktywnych sprzedawców energii w całej Polsce
Ostatnia aktualizacja cen sprzedawców pądu w porównywarce 05.12.2016
Strona główna > Energa Operator

Energa Operator

energa operator logo

ENERGA-OPERATOR SA - działalność

ENERGA-OPERATOR SA jest niezależnym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD), na podstawie decyzji  Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Spółka należy do Grupy ENERGA.

Siedziba spółki mieści się w Gdańsku. ENERGA – OPERATOR SA jest jednym z największych dystrybutorów energii elektrycznej w Polsce. Działa głównie w północnej i środkowej części kraju zajmując obszar ok. 75 tys. km kw. na terenach województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego oraz w części regionów należących do województw zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego oraz kujawsko-pomorskiego.

ENERGA-OPERATOR SA dostarcza energię elektryczną na obszarze ¼ powierzchni Polski. Z usług spółki, która eksploatuje ponad 191 tys. km linii energetycznych wszystkich napięć korzysta łącznie ponad 2,9 mln odbiorców. ENERGA – OPERATOR SA przesyła do odbiorców ponad 20 TWh energii rocznie, co jest równoważne z ponad 16 proc. udziałem w rynku. W skład spółki wchodzi ponadto 267 Głównych Punktów Zasilania (GPZ) oraz rozdzielni WN, ponad 58 tys. stacji Sn/nn i milion przyłączy. Program inwestycyjny spółki zaplanowany na lata 2013-2020 obliczany jest na ponad 11 mld zł. W Polsce spółka jako pierwsza zasłynęła wdrażaniem na szeroką skalę programu instalacji „inteligentnych liczników" (AMI) oraz budowy sieci inteligentnych (Smart Grid). 

Sprzedaży energii jako sprzedawca z urzędu na obszarze działania ENERGA-OPERATOR SA wykonuje ENERGA-OBRÓT SA.

ENERGA-OPERATOR SA - adres 

ul. Marynarki Polskiej 130
80-557 Gdańsk
Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ
VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

KRS 0000033455

Konto: 50 1050 0086 1000 0090 3005 4739 rachunek prowadzony w ING Bank Śląski SA

NIP 583-000-11-90
Regon 190275904

Kapitał zakładowy 1 356 110 400 zł

W skład spółki ENERGA-OPERATOR wchodzą oddziały:
- ENERGA-OPERATOR SA Oddział w Gdańsk
- ENERGA-OPERATOR SA Oddział w Kalisz
- ENERGA-OPERATOR SA Oddział w Koszalin
- ENERGA-OPERATOR SA Oddział w Płock
- ENERGA-OPERATOR SA Oddział w Olsztyn
- ENERGA-OPERATOR SA Oddział w Toruń

ENERGA-OPERATOR SA
Oddział w Gdańsku
ul. Marynarki Polskiej 130
80-557 Gdańsk

tel.: +48 58 347 39 00
fax: +48 58 347 37 01
e-mail: operator.gdansk@energa.

ENERGA-OPERATOR SA
Oddział w Kaliszu

al. Wolności 8
62-800 Kalisz

tel.: +48 62 765 81 00

email: operator.kalisz@energa.pl

ENERGA-OPERATOR SA
ODDZIAŁ W KOSZALINIE


ul. Morska 10,
75-950 Koszalin

tel.: +48 94 348 31 11

fax: +48 94 348 31 01

email: operator.koszalin@energa.pl

ENERGA-OPERATOR SA
Oddział w Olsztynie
ul. Tuwima 6
10-950 Olsztyn

tel.: +48 89 612 15 00
email: operator.olsztyn@energa.pl

ENERGA-OPERATOR SA
Oddział w Płocku


ul. Wyszogrodzka 106,
09-400 Płock

tel.: +48 24 266 52 00
faks: +48 24 266 52 02

email: operator.plock@energa.pl

ENERGA-OPERATOR SA
Oddział w Toruniu

ul. gen. Bema 128
87-100 Toruń

tel.: +48 56 659 51 00
fax: +48 56 659 53 90
email: operator.torun@energa.pl

Nr koncesji, do kiedy ważna + obszar działalności – ze strony ure

ENERGA – OPERATOR S.A. z siedzibą w Gdańsku, ul. Marynarki Polskiej 130, 80-557 Gdańsk, wyznaczony OSD w dniu 24 czerwca 2008 r. na okres od 1 lipca 2008 r. do 31 grudnia 2020 r.; Obszar działania OSD wynikający z udzielonej koncesji na dystrybucję energii elektrycznej z dnia 18 listopada 1998 r. Nr PEE/41/2686/U/2/98/BK obejmuje obszar następujących miast i gmin:

1)      miasta na prawach powiatu: Elbląg , Gdańsk, Gdynia, Grudziądz, Kalisz, Konin, Koszalin, Olsztyn, Płock, Słupsk, Sopot, Toruń, Włocławek

2)      gminy o statusie miasta: Aleksandrów Kujawski, Bartoszyce, Białogard, Braniewo, Brodnica, Chełmno, Chełmża, Ciechanów, Ciechocinek, Czarna Woda, Człuchów, Darłowo, Działdowo, Golub Dobrzyń, Gostynin, Górowo Iławieckie, Hel, Iława, Jastarnia, Kętrzyn, Koło, Kołobrzeg, Kościerzyna, Kowal, Krynica Morska, Kutno, Kwidzyn, Lębork, Lidzbark Warmiński, Lipno, Lubawa, Łeba, Łęczyca, Malbork, Mława, Mrągowo, Nieszawa, Nowe Miasto Lubawskie, Ostróda, Ostrów Wielkopolski, Płońsk, Pruszcz Gdański, Puck, Radziejów, Reda , Rumia , Rypin, Sierpc, Skórcz, Sławno, Słupca, Starogard Gdański, Sulmierzyce, Szczecinek, Szczytno, Świdwin, Tczew, Turek, Ustka, Wąbrzeźno, Wejherowo, Władysławowo

3) gmin: Aleksandrów Kujawski, Babiak, Baboszewo, Baranów (woj. wielkopolskie), Barciany, Barczewo, Bartoszyce, Baruchowo, Barwice, Bądkowo, Bedlno, Będzino, Białogard, Biały Bór, Bielawy, Bielsk, Biesiekierz, Bieżuń, Biskupiec (pow. nowomiejski), Biskupiec (pow. olsztyński), Bisztynek, Blizanów, Błaszki, Bobolice, Bobowo, Bobrowniki (woj. kujawsko-pomorskie), Bobrowo, Bodzanów, Bolesławiec (woj. łódzkie), Boniewo, Borek Wielkopolski, Borne Sulinowo, Borzytuchom, Bralin, Braniewo, Brąszewice, Brodnica (woj. kujawsko-pomorskie), Brudzeń Duży, Brudzew, Brześć Kujawski, Brzeziny (woj. wielkopolskie), Brzeżno, Brzozie, Brzuze, Bulkowo, Bytoń, Bytów, Cedry Wielkie, Ceków – Kolonia, Cewice, Chełmno, Chełmża, Chmielno, Choceń, Chocz, Choczewo, Chodecz, Chodów, Chojnice, Chorzele, Chrostkowo, Ciechanów, Ciechocin, Czajków, Czaplinek, Czarna Dąbrówka, Czarne, Czastary, Czermin (woj. wielkopolskie), Czernice Borowe, Czernikowo, Czerwińsk n. Wisłą, Człuchów, Damnica, Darłowo, Daszyna, Dąbie (woj. wielkopolskie), Dąbrowa Biskupia, Dąbrowice, Dąbrówno, Debrzno, Dębnica Kaszubska, Dębowa Łąka, Dobra (woj. wielkopolskie), Dobre (woj. kujawsko-pomorskie), Dobre Miasto, Dobrzyca, Dobrzyń nad Wisłą, Doruchów, Drawno, Drawsko Pomorskie, Drobin, Dygowo, Dywity,

Dziadowa Kłoda, Działdowo, Dziemiany, Dzierzążnia, Dzierzgoń, Dzierzgowo, Dźwierzuty, Elbląg, Fabianki, Frombork, Galewice, Gardeja, Gąbin, Gietrzwałd, Gizałki, Glinojeck, Główczyce, Gniew, Gniewino, Gniewkowo, Godkowo, Godziesze Wielkie, Golina, Golub-Dobrzyń, Gołuchów, Gołymin-

Ośrodek, Gostynin, Goszczanów, Gościno, Gozdowo, Góra Św. Małgorzaty, Górowo Iławeckie, Górzno (woj. kujawsko-pomorskie), Grabów, Grabów nad Prosną, Grążawy, Grodziczno, Grodziec, Gronowo Elbląskie, Grudusk, Grunwald, Gruta, Grzegorzew, Grzmiąca, Gzy, Iława, Iłowo-Osada, Iłów, Izbica Kujawska, Jabłonowo Pomorskie, Janowiec Kościelny, Janowo, Jaraczewo, Jarocin (woj. wielkopolskie), Jedwabno, Jeziora Wielkie, Jeziorany, Joniec, Jonkowo, Kaliska, Kalisz Pomorski, Kamień Krajeński,

Karlino, Karniewo, Karsin, Kartuzy, Kawęczyn, Kazimierz Biskupi, Kępice, Kępno, Kętrzyn, Kiernozia, Kijewo Królewskie, Kikół, Kisielice, Kiwity, Kleczew, Klonowa, Kłodawa (woj. wielkopolskie), Kobyla Góra, Kobylin, Kobylnica, Koczała, Kolbudy Górne, Kolno (woj. warmińsko-mazurskie), Kołczygłowy, Koło, Kołobrzeg, Konarzyny, Koneck, Korsze, Kosakowo, Kościelec, Kościerzyna, Kotlin, Kowal, Kowalewo Pomorskie, Kozłowo, Koźmin Wielkopolski, Koźminek, Kramsk, Krasne (woj. mazowieckie),

Kraszewice, Krokowa, Krośniewice, Krotoszyn, Kruszwica, Krzymów, Krzynowłoga Mała, Krzyżanów, Książki, Kuczbork-Osada, Kurzętnik, Kutno, Kwidzyn, Lądek, Lelkowo, Lichnowy, Lidzbark, Lidzbark Warmiński, Linia, Liniewo, Lipka, Lipnica, Lipno (woj. kujawsko-pomorskie), Lipowiec Kościelny, Lipusz, Lisewo, Lisków, Lubanie, Lubawa, Lubichowo, Lubicz, Lubień Kujawski, Lubomino, Lubowidz, Lubraniec, Lutocin, Luzino, Łanięta, Łasin, Łąck, Łęczyca, Łęczyce, Łęka Opatowska, Łobez, Łubianka, Łubnice (woj. łódzkie), Łukta, Łysomice, Malanów, Malbork, Malechowo, Mała Wieś, Małdyty, Manowo, Markusy, Miastko, Mielno, Międzybórz, Mikołajki Pomorskie, Mikstat, Milejewo, Milicz, Miłakowo, Miłomłyn, Miłoradz, Mirosławiec, Młodzieszyn, Młynary, Mochowo, Morąg, Morzeszczyn, Mrągowo, Mycielin, Naruszewo, Nasielsk, Nidzica, Nowa Karczma, Nowa Wieś Lęborska, Nowe Miasto (woj. mazowieckie), Nowe Miasto (woj. wielkopolskie) Nowe Miasto Lubawskie, Nowe Ostrowy, Nowe Skalmierzyce, Nowy Duninów, Nowy Dwór Gdański, Nowy Staw, Obrowo, Odolanów, Ojrzeń, Okonek, Olszówka, Olsztynek, Opatówek, Opinogóra Górna, Oporów, Orchowo, Orneta, Osie, Osieczna (woj. pomorskie), Osiek (woj. kujawskopomorskie), Osiek (woj. pomorskie), Osiek Mały, Osięciny, Ostaszewo,

Ostrowice, Ostrowite, Ostróda, Ostrów Wielkopolski, Ostrzeszów, Pacyna, Papowo Biskupie, Parchowo, Pasłęk, Pasym, Pelplin, Perzów, Pęczniew, Piątek, Piecki, Pieniężno, Piotrków Kujawski, Pleszew, Płońsk, Płoskinia, Płośnica, Płużnica, Poddębice, Pogorzela, Pokrzywnica, Polanów, Połczyn- Zdrój, Postomino, Potęgowo, Powidz, Prabuty, Pruszcz Gdański, Przasnysz, Przechlewo, Przedecz, Przodkowo, Przygodzice, Przykona, Przywidz, Pszczółki, Pułtusk, Purda, Pyzdry, Raciąż, Raciążek, Radomin, Radzanowo, Radzanów (pow. mławski), Radziejów, Radzyń Chełmiński, Raszków, Rąbino, Regimin, Reszel, Rogowo (pow. rypiński), Rogóźno, Rościszewo, Rozdrażew, Rozogi, Ruciane Nida, Rybno (woj. mazowieckie), Rybno (woj. warmińskomazurskie), Rychliki, Rychtal, Rychwał, Ryjewo, Rymań, Ryn, Rypin, Rzeczenica, Rzgów (woj. wielkopolskie), Sadlinki, Sanniki, Serock, Sępopol, Sępólno Krajeńskie, Sianów, Siemiątkowo Koziebrodzkie, Siemyśl, Sierakowice, Sieroszewice, Sierpc, Skarszewy, Skępe, Skórcz, Skrwilno, Skulsk, Sławno (woj. zachodnio-pomorskie), Sławoborze, Słubice (woj. mazowieckie), Słupca, Słupno, Słupsk, Smętowo Graniczne, Smołdzino, Sochocin, Sokolniki, Somonino, Sompolno, Sońsk, Sorkwity, Sośnie,

Srokowo, Stara Biała, Stara Kiszewa, Stare Miasto, Stare Pole, Starogard Gdański, Staroźreby, Stary Dzierzgoń, Stary Targ, Stawiguda, Stawiszyn, Stegna, Stężyca (woj. pomorskie), Stolno, Strzałkowo, Strzegowo, Strzelce, Studzienice, Stupsk, Subkowy, Suchy Dąb, Sulęczyno, Susz, Syców, Szczawin Kościelny, Szczecinek, Szczutowo, Szczytniki, Szczytno, Szemud, Szreńsk, Sztum, Sztutowo, Szydłowo (woj. mazowieckie), Ślesin, Świątki, Świdwin, Świecie, Świecie nad Osą, Świedziebnia, Świercze, Świeszyno, Świętajno (pow. szczycieński), Świnice Warckie, Tczew, Tłuchowo, Tolkmicko, Topólka, Trąbki Wielkie, Trzcinica, Trzebiatów, Trzebielino, Tuchomie, Tuczno, Tuliszków, Turek, Tychowo, Uniejów, Unisław, Ustka, Ustronie Morskie, Waganiec, Warlubie, Wartkowice (woj. łódzkie), Wąbrzeźno,

Wąpielsk, Wejherowo, Węgorzewo, Wicko, Wieczfnia Kościelna, Wielbark, Wielgie, Wielka Nieszawka, Wieruszów, Wierzbinek, Wierzchowo, Wilczęta, Wilczyn, Winnica, Wiśniewo, Witonia, Witkowo, Władysławów, Włocławek, Wyszogród, Zagórów, Zakrzewo (woj. kujawsko-pomorskie), Zalewo, Załuski,

Zawidz, Zbiczno, Zblewo, Zbójno, Zduny (woj. łódzkie), Zduny (woj. wielkopolskie), Zławieś Wielka, Złocieniec, Żychlin, Żelazków, Żerków, Żukowo, Żuromin

ENERGA – OPERATOR S.A. - Zarząd

Zarząd powoływany jest przez Radę Nadzorczą. W skład Zarządu Spółki wchodzą:

- Rafał Czyżewski - prezes zarządu 
- Stanisław Kubacki - wiceprezes zarządu
- Robert Świerzyński - wiceprezes zarządu

ENERGA – OPERATOR S.A. - Rada Nadzorcza

Rada Nadzorcza powoływana jest przez Walne Zgromadzenie.
W skład Rady Nadzorczej ENERGA-OPERATOR SA wchodzą:

- Mirosław Bieliński - Przewodniczący
- Roman Szyszko
- Wojciech Topolnicki
- Wojciech Orzech - Sekretarz
- Łukasz Dziekoński - Wiceprzewodniczący

Walne Zgromadzenie Właścicielem 100 procent akcji spółki jest ENERGA SA..

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2017 OPTIMALENERGY.pl