Porównaj ceny energii: prądu i gazu. Wybierz najlepszą ofertę.

Obniż swój rachunek za:

Dołącz do grona naszych zadowolonych użytkowników, którzy w ostatnim miesiącu wybierając najlepsze oferty z porównywarki cen energii: prądu i gazu Optimal Energy, średnio zaoszczędzili zmieniając sprzedawcę energii w domu 350 zł, a w firmie prawie 3 000 zł!

Porównujemy 96% ofert aktywnych sprzedawców energii w całej Polsce
Ostatnia aktualizacja cen sprzedawców pądu w porównywarce 24.04.2018

Strona główna > Cennik energii elektrycznej. Najlepsze stawki dla domu i firmy.

Cennik energii elektrycznej. Najlepsze stawki dla domu i firmy.Cennik energii elektrycznej u każdego sprzedawcy prądu zmienia się w różnym czasie. Oferty przygotowywane przez dostawców prądu najczęściej są ważne od trzech od sześciu miesięcy. Ma to przede wszystkim związek z tym, że cena energii elektrycznej w cenniku jest zależna od ceny po jakiej zostaje zakupiona energia elektryczna na towarowej giełdzie energii. Zmienność tej ceny powoduje także konieczność aktualizacji cenników prądu przez sprzedawców.

Jak porównać cenniki energii elektrycznej?

Na pierwszy rzut oka nie wydaje się to być aż takie trudne. Cenniki energii elektrycznej są dostępne u każdego sprzedawcy na stronie internetowej. Niestety, ale sprzedawcy prądu często stosują różnego rodzaju zabiegi, aby w odpowiedni sposób pokazać największe zalety cenowe swojej oferty, nie koniecznie tak samo pokazując inne opłaty. Przez to porównanie cenników prądu nie jest takie proste, chociażby,  ze względu na:

  • różne okresy obowiązywania umowy na sprzedaż prądu
  • różne grupy taryfowe
  • zmienności ceny w trakcie trwania umowy
  • doliczanie opłat handlowych do rachunku
  • ukrywanie opłat dodatkowych

Te czynniki powodują, że sprawa porównania cenników nie jest już taka prosta. Przez to zachęcamy do porównania cen prądu z wykorzystaniem naszej porównywarki Optimal Energy. Wystarczy niecała minuta aby mieć dostęp do pełnego zestawiania.

Gdzie znajdę cenniki dostawców prądu?

Korzystając z naszego kalkulatora cen energii elektrycznej finalnie otrzymujemy zestawienie ofert. Klikając w żółty przycisk "Szczegóły oferty" pojawi nam się ekran na którym możemy pobrać interesujące nas cenniki sprzedawców prądu:

cennik energii elektrycznejJak widać na załączonym obrazku, bez problemu możemy pobrać plik gdzie znajdziemy cennik prądu. Jest on także szczegółowo przedstawiony w tabelce poniżej plików do pobrania.Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 OPTIMALENERGY.pl