Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo
Strona główna > Aktualności > Wskazówki przy zmianie sprzedawcy prądu > Jak zmienić sprzedawcę energii elektrycznej po raz pierwszy?

Jak zmienić sprzedawcę energii elektrycznej po raz pierwszy?

12345

Ocena 4.7/5 (3 głosy/ów)

Jak zmienić sprzedawcę energii elektrycznej po raz pierwszy?
W Polsce według oficjalnych danych z URE sprzedawcę prądu zmieniło nieco ponad 400 tys. osób i firm. Ta liczba lawinowo rośnie, ale to wciąż mało jeśli spojrzymy na potencjał całego rynku, na którym jest aż 15 milionów odbiorców energii elektrycznej!

Jak zmienić sprzedawcę energii elektrycznej po raz pierwszy w Polsce?

To pytanie zadało sobie do tej pory ok. 400 tys. odbiorców i na ich przykładzie możemy śmiało powiedzieć, że taka zmiana nie boli i przynosi korzyści finansowe, jeśli oczywiście przedstawiana nam oferta została w odpowiedni przez nas sposób sprawdzona np. z wykorzystaniem porównywarki cen prądu. Sam proces, o którym za chwile w przeciągu kilku ostatnich lat został bardzo uproszczony, a jego czas skrócony, nie zmienia to jednak faktu, że jeszcze troszkę w tym obszarze jest do zrobienia (m.in. w standardzie umowy kompleksowe - czyli jeden rachunek). Teraz do rzeczy, mamy właściwe na starcie 2 możliwości:

  1. Bezpośrednio podpisanie umowy z przedstawicielem handlowym albo w punkcie sprzedaży
  2. Znalezienie oferty w Internecie

My skupimy się na opisie tej drugiej możliwości.

Jak zmienić sprzedawcę energii elektrycznej przez Internet?

Tutaj też możemy zrobić to na dwa sposoby.

  • Finalizacja umowy on-line (czyli takie zakupy internetowe)
  • Zostawiając swój kontakt na stronie i oczekiwanie za kontaktem zwrotnym

W pierwszym przypadku wszystko właściwie dzieje się przed komputerem, otrzymujemy na maila informacje o tym, że podane przez nas dane są weryfikowane, a później o rozpoczęciu sprzedaży. W drugim przypadku czas poświęcony na załatwienie formalności jest potrzebny ponieważ:

  1. Szukamy interesującej nas oferty
  2. Zostawiamy do siebie namiary
  3. Najczęściej sprzedawca oddzwania w dniu kolejnym i przedstawia ofertę
  4. Jeśli wszystko jest OK wysyłany jest kurier z umową
  5. Po podpisaniu umowy w ciągu 21 dni dochodzi do sformalizowania umowy, odczytu zerowego i rozpoczęcia współpracy

Pierwsza zmiana sprzedawcy energii elektrycznej

W wielu przypadkach niechęć do jakiejś zmiany jest spowodowana strachem przed nieznanym/nowym. W tym przypadku, pomimo tego, że zdecydowana większość z nas sprzedawcę prądu jeszcze nie zmieniała to strach przed pierwszą zmianą nie powinien być przeszkodą. Postępujące w Polsce zmiany rynku energii idą zdecydowanie w kierunku ułatwienia całego procesu, a co za tym idzie w kierunku gdzie zmiana sprzedawcy prądu będzie tak samo prosta, krótka i oczywista jak zmiana sprzedawcy usług telekomunikacyjnych.


Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

optimalenergy.pl

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka, w której skupiamy się na tematyce fotowoltaiki, prądu oraz gazu. Od 2010 roku piszemy o rynku energii, tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom

Powrót