Porównaj ceny energii: prądu i gazu. Wybierz najlepszą ofertę.

Obniż swój rachunek za:

Dołącz do grona naszych zadowolonych użytkowników, którzy w ostatnim miesiącu wybierając najlepsze oferty z porównywarki cen energii: prądu i gazu Optimal Energy, średnio zaoszczędzili zmieniając sprzedawcę energii w domu 350 zł, a w firmie prawie 3 000 zł!

Porównujemy 96% ofert aktywnych sprzedawców energii w całej Polsce
Ostatnia aktualizacja cen sprzedawców pądu w porównywarce 23.03.2018
Strona główna > Aktualności > Zmiana sprzedawcy prądu > Zmiana sprzedawcy prądu - statystyki

Zmiana sprzedawcy prądu - statystyki

12345

Ocena 5.0/5 (3 głosy/ów)

Zmiana sprzedawcy prądu - statystyki

Zmiana sprzedawcy prądu w Polsce jak pokazują statystyki Urzędu Regulacji Energetyki cały czas występuje i ilość osób decydujących się na ten krok nie spada. Czy w najbliższym czasie ilość zmian sprzedawcy prądu gwałtownie wzrośnie?

Zmiana sprzedawcy prądu w 2016 roku

Kolejną porcje statystyk jakie dał nam Urząd Regulacji Energetyki pokazują ciekawe zjawisko związane z ilością zmian sprzedawcy prądu w roku 2016. Jak pokazuje poniższy wykres widzimy swojego rodzaju stagnację na rynku. Miesięcznie sprzedawcę prądu zmienia ponad 2 tys. firm i ok. 10 tys. odbiorców indywidualnych.

 zmiana sprzedawcy prądu 2016

Co może skłonić większą ilość odbiorców do zmiany sprzedawcy? Jesteśmy przekonani, że nic się w tej kwestii nie zmienia od lat. Atrakcyjny produkt to taki, który daje wymierne korzyści. Im większa różnica w cenie tym szybciej można kogoś do zakupu zachęcić. Inną ciekawą i skuteczną drogą jest sprzedaż prądu jako produktu dodatkowego do np. usług telekomunikacyjnych, co z powodzeniem obserwujemy patrząc na poczynania takich firm jak Plus czy Orange.

Zmiana sprzedawcy prądu w Polsce

Od początku liberalizacji rynku energii elektrycznej w Polsce sprzedawcę prądu zmieniło już ponad 325 tys. użytkowników indywidualnych i prawie 140 tys. firm.

Tagi: zmiana dostawcy energii, zmiana dostawcy prądu,
Powrót

PowrótWszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 OPTIMALENERGY.pl