Porównaj ceny energii: prądu i gazu. Wybierz najlepszą ofertę.

Obniż swój rachunek za:

Dołącz do grona naszych zadowolonych użytkowników, którzy w ostatnim miesiącu wybierając najlepsze oferty z porównywarki cen energii: prądu i gazu Optimal Energy, średnio zaoszczędzili zmieniając sprzedawcę energii w domu 350 zł, a w firmie prawie 3 000 zł!

Porównujemy 96% ofert aktywnych sprzedawców energii w całej Polsce
Ostatnia aktualizacja cen sprzedawców pądu w porównywarce 21.03.2018
Strona główna > Aktualności > Zmiana sprzedawcy prądu > Zmiana sprzedawcy energii - zaostrza się walka o klienta

Zmiana sprzedawcy energii - zaostrza się walka o klienta

12345

Ocena 5.0/5 (2 głosy/ów)

Zmiana sprzedawcy energii - zaostrza się walka o klienta

Od momentu kiedyy zaczął działać rynek na zasadach TPA, czyliod połowy 2007 r. do końca maja tego roku ponad 201,6 tys. gospodarstw przeniosło rachunek do innego sprzedawcy energii. Ich liczba ostatnio wzrasta w bardzo szybkim tempie, bo aż o 48,7 proc. w stosunku do stanu na koniec 2013 r. Wśród przedsiębiorstw na taki krok jak do tej pory zdecydowało się łącznie 111,7 tys. firm ze wszystkich grup taryfowych.

Z raportów URE nie wynika, dokąd przeszli zmieniający sprzedawcę energii, widać jednak komu klinetów ubyło. Z majowych danych zestawionych w raporcie URE wynika, że największy wzrost klientów korzystających z prawa do zmiany we wszystkich grupach zanotował Tauron. Na obszarze działania spółki w zakresie dystrybucji tylko od grudnia ubiegłego roku z prawa do zmiany sprzedawcy skorzystało prawie 33 tys. odbiorców, co oznacza, że tylu klientów straciła spółka obrotu należąca do grupy Tauron. Wg rzeczniczki Taurona znaczna grupa klientów indywidualnych odeszła do innych firm za namową nieuczciwych akwizytorów i nieuczicwych praktyk. Dlatego też spółka Tauron oprócz oferowania gospodarstwom domowym atrakcyjnych produktów, prowadzi również kampanie o prawach konsumentów na rynku energii, aby zapobiec dalszym odejściom na skutek nieucziwych działań konkurencji.

Trochę mniejszym spadkiem zainteresowania niż Tauron może pochwalić się Enea Operator należąca do poznańskiej grupy. Enea działa na ogromnym obszarze i gdyby nie zmiany sprzedawców musiałaby dostarczyć energię do niemal 18,6 tys. klientów więcej, którzy odeszli z jej spółki zajmującej się sprzedażą energii. PGE Dystrybucja straciła prawie 16,9 tys. Najmniejszy odpływ klientów widać natomiast w Enerdze Operator – 10,3 tys. klientów i RWE Stoen Operator – ponad 5,9 tys.

Zmiana sprzedawcy energii jest czymś naturalnym na rynkach pozostałych krajów europejskich czy z pozostałych stron świata. To jest produkt jak każdy inny, i tak jak mamy możliwość porównywania cen w sklepach i robienia zakupów tam gdzie jest najtaniej, tak samo dotyczy energii elektrycznej i możemy wybrać sprzedawcę, który oferuje najniższe ceny swoich usług i towarów.

Jednak to nie cena stanowi główny bodziec do zmiany, gdyż ze względu na zatwierdzane przez prezesa URE taryfy dla gospodarstw domowych (grupa taryfowa G) trudno konkurować dziś najważniejszym dla klienta czynnikiem, jakim jest cena. Przeważają więc obsługa klienta, mobilnośc oraz przejrzytstość warunków współpracy.

Rzeczniczka URE, zauważa z kolei wzrost aktywności sprzedawców. którzy rywalizują coraz widoczniej o klienta, a w wyszukiwarce ofert na stronei URE wciąż przybywają nowe od kolejnych firm. Dziś jest to o około 
30 proc. więcej niż rok temu.

Na rynek sprzedawców energii coraz śmielej wchodzą nowi gracze, np. z branży gazowniczej, telekomunikacyjnej i medialnej.

Ich szanse na sukces są dość znaczne, głównie ze względu na poziom obsługi klienta, którą telekomy opanowało do perfekcji opanowały telekomy. Mają nowoczesne systemy IT i znane marki, których loga sa rozpoznawane i koajrzą się w pozytywny sposób.

źródło: ure.gov.pl

Tagi: zmiana dostawcy prądu, cennik energii, pge,
Powrót

PowrótWszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 OPTIMALENERGY.pl