Porównaj ceny energii: prądu i gazu. Wybierz najlepszą ofertę.

Obniż swój rachunek za:

Dołącz do grona naszych zadowolonych użytkowników, którzy w ostatnim miesiącu wybierając najlepsze oferty z porównywarki cen energii: prądu i gazu Optimal Energy, średnio zaoszczędzili zmieniając sprzedawcę energii w domu 350 zł, a w firmie prawie 3 000 zł!

Porównujemy 96% ofert aktywnych sprzedawców energii w całej Polsce
Ostatnia aktualizacja cen sprzedawców pądu w porównywarce 22.03.2018
Strona główna > Aktualności > Zmiana sprzedawcy prądu > Kolejne ułatwienia przy zawieraniu umów z nowymi sprzedawcami prądu.

Kolejne ułatwienia przy zawieraniu umów z nowymi sprzedawcami prądu.

12345

Ocena 5.0/5 (2 głosy/ów)

Kolejne ułatwienia przy zawieraniu umów z nowymi sprzedawcami prądu.

Obecnie osoby decydujące się na przeprowadzenie zmiany sprzedawcy energii elektrycznej, muszą liczyć się z faktem otrzymywania dwóch rachunków – za dystrybucję (przesył) oraz za sprzedaż. Od nowego roku, każdy obywatel do którego przypisany jest punkt poboru energii, będzie mógł zmienić sprzedawcę energii elektrycznej zachowując przywilej otrzymywania jednego rachunku.

 

Rozmowy mające na celu umożliwienie odbiorcą energii elektrycznej otrzymywanie jednej faktury za prąd trwały prawie 1,5 roku. Ich efektem jest wypracowanie jednego wzoru generalnej umowy dystrybucyjnej dzięki której, zmiana sprzedawcy energii elektrycznej z pewnością będzie bardziej komfortowa.

 

Tego typu zmiany mają na celu przygotowanie rynku energii elektrycznej do pełnej liberalizacji, która jest już zapowiadana od bardzo długiego czasu. W parze z GUD kompleksową idzie także jasne określenie podmiotu, który będzie zajmował się sprzedażą prądu w sytuacji upadku któregoś z podmiotów sprzedających energię elektryczną.

 

Zmiany jakie dokonuje URE idą z pewnością w kierunku ułatwienia i usprawnienia możliwości zmiany sprzedawcy energii elektrycznej. Co do słuszności wprowadzania tych zmian nikt nie powinien mieć wątpliwości. Jedynym minusem spraw nadzorowanych przez Urząd pozostaje czas ich wprowadzania w życie, który z pewnością mógłby być krótszy. 

Tagi: ure,
Powrót

PowrótWszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 OPTIMALENERGY.pl