Porównaj ceny energii: prądu i gazu. Wybierz najlepszą ofertę.

Obniż swój rachunek za:

Dołącz do grona naszych zadowolonych użytkowników, którzy w ostatnim miesiącu wybierając najlepsze oferty z porównywarki cen energii: prądu i gazu Optimal Energy, średnio zaoszczędzili zmieniając sprzedawcę energii w domu 350 zł, a w firmie prawie 3 000 zł!

Porównujemy 96% ofert aktywnych sprzedawców energii w całej Polsce
Ostatnia aktualizacja cen sprzedawców pądu w porównywarce 25.02.2018
Strona główna > Aktualności > Zmiana sprzedawcy prądu > Sprzedaż energii elektrycznej – rewolucja w Hiszpanii

Sprzedaż energii elektrycznej – rewolucja w Hiszpanii

12345

Ocena 5.0/5 (1 głosy/ów)

Sprzedaż energii elektrycznej – rewolucja w Hiszpanii

Jak poinformowała media Informacyjna Agencja Radiowa, od kwietnia br. hiszpański rząd wprowadzi nowe zasady sprzedaży energii elektrycznej dla odbiorców indywidualnych, czyli gospodarstw domowych, które posiadają liczniki elektroniczne. Obecnie w Hiszpanii tacy odbiorcy stanowią około 10% rynku.
 
W nowym systemie będzie sporo zamieszania, ponieważ cena energii elektrycznej będzie inna dla każdej godziny, a sprzedawcy będą mieli obowiązek do informowania o tym na swoich stronach internetowych z 24-godzinnym wyprzedzeniem. Zmiany te nie dotkną jednak odbiorców wyposażonych w tradycyjne liczniki i będą oni płacić za energię średnią cenę miesięczną.

W opinii hiszpańskiego rządu oraz polskich ekspertów, nowy system sprzedaży energii pozwoli na zmniejszenie cen energii elektrycznej o co najmniej 5%. Innego zdania są jednakże organizacje konsumenckie, które ostrzegają, że energia będzie nawet droższa, a nowy system jest sprzeczny z prawem. Ponadto zdaniem organizacji konsumenckich, nowe zasady sprzedaży energii będą dzielić odbiorców energii na uprzywilejowanych i pokrzywdzonych, i nie powinny one wejść w życie do czasu, aż przedsiębiorstwa energetyczne nie wyposażą wszystkich klientów w liczniki elektroniczne. Czy rozwiązanie okaże się trafione, pokaże czas.

Gramwzielone.pl

Tagi: zmiana dostawcy prądu, tanszy prad,
Powrót

PowrótWszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 OPTIMALENERGY.pl