optimal energy

O OptimalEnergy.pl piszą największe media w Polsce:

Newseria
Energianews
Tvn 24

baner reklamowy po prostu energia

Strona główna > Aktualności > Porady i wskazówki przy zmianie sprzedawcy prądu > Sprzedaż energii elektrycznej – rewolucja w Hiszpanii

Sprzedaż energii elektrycznej – rewolucja w Hiszpanii

12345

Ocena 5.0/5 (1 głosy/ów)

Sprzedaż energii elektrycznej – rewolucja w Hiszpanii

Jak poinformowała media Informacyjna Agencja Radiowa, od kwietnia br. hiszpański rząd wprowadzi nowe zasady sprzedaży energii elektrycznej dla odbiorców indywidualnych, czyli gospodarstw domowych, które posiadają liczniki elektroniczne. Obecnie w Hiszpanii tacy odbiorcy stanowią około 10% rynku.
 
W nowym systemie będzie sporo zamieszania, ponieważ cena energii elektrycznej będzie inna dla każdej godziny, a sprzedawcy będą mieli obowiązek do informowania o tym na swoich stronach internetowych z 24-godzinnym wyprzedzeniem. Zmiany te nie dotkną jednak odbiorców wyposażonych w tradycyjne liczniki i będą oni płacić za energię średnią cenę miesięczną.

W opinii hiszpańskiego rządu oraz polskich ekspertów, nowy system sprzedaży energii pozwoli na zmniejszenie cen energii elektrycznej o co najmniej 5%. Innego zdania są jednakże organizacje konsumenckie, które ostrzegają, że energia będzie nawet droższa, a nowy system jest sprzeczny z prawem. Ponadto zdaniem organizacji konsumenckich, nowe zasady sprzedaży energii będą dzielić odbiorców energii na uprzywilejowanych i pokrzywdzonych, i nie powinny one wejść w życie do czasu, aż przedsiębiorstwa energetyczne nie wyposażą wszystkich klientów w liczniki elektroniczne. Czy rozwiązanie okaże się trafione, pokaże czas.

Gramwzielone.pl

Powrót