Porównaj ceny energii: prądu i gazu. Wybierz najlepszą ofertę.

Obniż swój rachunek za:

Dołącz do grona naszych zadowolonych użytkowników, którzy w ostatnim miesiącu wybierając najlepsze oferty z porównywarki cen energii: prądu i gazu Optimal Energy, średnio zaoszczędzili zmieniając sprzedawcę energii w domu 350 zł, a w firmie prawie 3 000 zł!

Porównujemy 96% ofert aktywnych sprzedawców energii w całej Polsce
Ostatnia aktualizacja cen sprzedawców pądu w porównywarce 23.03.2018
Strona główna > Aktualności > Zmiana sprzedawcy prądu > Odbiorcy coraz chętniej zmieniają sprzedawcę energii

Odbiorcy coraz chętniej zmieniają sprzedawcę energii

12345

Ocena 5.0/5 (2 głosy/ów)

Odbiorcy coraz chętniej zmieniają sprzedawcę energii

Biorąc pod uwagę lrok 2014 liczba gospodarstw domowych, które zmieniły sprzedawcę energii elektrycznej wzrosła o ponad 112%. Od początku procesu liberalizacji rynku dokonało tego blisko 288 tys. gospodarstw.

 

Zmiany sprzedawcy energii w liczbach

Raport URE przedstawiany jest co miesiąc na podstawie monitoringu zmian sprzedawcy energii. Z najnowszych danych wynika, że w grudniu 2014 r.  do nowego dostawcy przeszło 9 497 gospodarstw domowych i 982 podmioty instytucjonalne. W 2014 r. najwięcej takich przejść w przypadku gospodarstw domowych odbyło się w maju - ponad 16 tys. W przypadku podmiotów instytucjonalnych - w styczniu, kiedy to dostawcę zmieniło ok. 8,4 tys. podmiotów.

Jak dowodzi poniższy wykres, od początku procesu liberalizacji rynku energii, (od roku 2010) czyli na przestrzeni ostatnich pięciu lat, zmiany dostawcy dokonało ok. 288 tys. gospodarstw domowych i blisko 123 tys. podmiotów instytucjonalnych. W 2014 r. dynamika zmian w przypadku tych pierwszych wyniosła 112,2%, a przypadku tych drugich - 32,6%.

 

URE podaje również, że pod koniec roku tj. w grudniu w porównaniu do poprzednich miesięcy w roku zainteresowanie zmianą sprzedawcy energii słabnie, czego powodem może być krótszy czas pracy ze względu na dużą liczbę dni wolnych, czy konieczność zamknięcia większej liczby tematów z końcem roku. Zmiana sprzedawcy energii to proces wciąż opłacalny i szybki, jeśli dokona się właściwego wyboru.

 

więcej informacji na: ure.gov.pl

Tagi: ure, zmiana dostawcy pradu,
Powrót

PowrótWszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 OPTIMALENERGY.pl