Strona główna > Aktualności > Zmiana sprzedawcy prądu > Nowe stawki opłat zatwierdzone przez Prezesa URE obniżają koszty związane z zakupem energii.

Nowe stawki opłat zatwierdzone przez Prezesa URE obniżają koszty związane z zakupem energii.

12345

Ocena 5.0/5 (1 głosy/ów)

Nowe stawki opłat zatwierdzone przez Prezesa URE obniżają koszty związane z zakupem energii.

Tylko jedna spółka, która ma obowiązek przedstawiana taryf do zatwierdzenia przez Prezesa URE przy składaniu wniosku w pierwszym terminie obniżyła stawkę za kWh dla swoich odbiorców. Pozostałe cztery podmioty - Enea, Energa, PGE oraz Tauron musiały odwoływać się od decyzji Prezesa, który ich propozycji nie przyjął, ponieaż nie przewidywały one obniżek cen dla gospodarstw domowych. 

Przy składaniu kolejnego wniosku, wszystkie wcześniej wymienione spółki zaproponowały obniżenie cen energii, które weszło w życie z dniem 1 lipca. Obecnie zatwierdzone stawki obowiązywać będą do końca bieżącego roku. Jak takie obniżki wpłyną na kondycję naszych budżetów domowych?

Trzeba mieć świadomość, że obniżki cen jakie zatwierdziło URE odnoszą się do opłat naliczanych przez sprzedawcę energii. W praktyce oznacza to, że ok 4% spadek cen energii od sprzedawcy powoduje tak naprawdę, w odniesieniu do całego rachunku tylko 2% obniżkę. Tak niewielkie różnice powodują, że cały czas najbardziej atrakcyjne oferty na rynku posiadają sprzedawcy, którzy o klienta muszą zabiegać, ponieważ funkcjonują od niedawna i przede wszystkim niższą ceną za kWh energii elektrycznej chcą takiego klienta do siebie przyciągnąć. 

Według zapowiedzi p. Marka Woszczyka wraz z końcem roku planuje on kolejne obniżki ceny dla gospodarstw domowych. Jakiego rzędu i czy faktycznie one nastąpią okaże się już za pół roku. 

Tagi: ure,
Powrót

Powrót

Innowacyjna gospodarka
DOTACJE NA INNOWACJE
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2015 OPTIMALENERGY.pl
Unia Europejska