Strona główna > Aktualności > Zmiana sprzedawcy prądu > Kolejny wzrost aktywności sprzedawców prądu

Kolejny wzrost aktywności sprzedawców prądu

12345

Ocena 5.0/5 (2 głosy/ów)

Kolejny wzrost aktywności sprzedawców prądu

Już prawie 100 tysięcy odbiorców indywidulanych zdecydowało się zmienić sprzedawcę energii elektrycznej - wynika z raportu przygotowanego przez Urząd Regulacji Energetyki. W samym tylko marcu taką decyzję podjęło prawie 4 tysiące mieszkańców Polski.

Aktywność sprzedawców w miesiącu marcu była zdecydowanie niższa niż w okresach poprzednich, gdzie na zmianę sprzedawcy decydowało się ponad 7 tysięcy mieszkańców. Nie zmienia to faktu, że coraz lepiej dopasowane oferty do klienta indywidualnego spowodują najprawdopodobniej w najbliższym czasie przynajmniej powrót do poziomu osiąganego na początku roku.

 

W przypadku firm zanotowano wzrost zainteresowania. Z możliwości zmiany sprzedawcy skorzystało o ponad 400 podmiotów więcej niż w miesiącu lutym.

 

 

W 2013 roku z możliwości zmiany sprzedawcy energii elektrycznej dla taryfy G skorzystało 18 721 osób co średnio daje nam 170 osób dziennie decydujących się na wybór nowego sprzedawcy.

Wśród firm, biorąc pod uwagę ten sam okres, łącznie z zasady TPA skorzystało 11 886 podmiotów, czyli średnio ponad 132 dziennie.

 

źródło: ure.gov.pl


Tagi: tanszy prad,
Powrót

PowrótWszelkie prawa zastrzeżone. © 2017 OPTIMALENERGY.pl