Porównaj ceny energii elektrycznej i wybierz najlepszą ofertę na zakup prądu dla:

Dołącz do grona naszych zadowolonych użytkowników, którzy w ostatnim miesiącu wybierając najlepsze oferty z porównywarki cen energii elektrycznej Optimal Energy, średnio zaoszczędzili zmieniając sprzedawcę prądu w domu 350 zł, a w firmie prawie 3 000 zł!

Porównujemy 96% ofert aktywnych sprzedawców energii w całej Polsce
Ostatnia aktualizacja cen sprzedawców pądu w porównywarce 18.02.2018
Strona główna > Aktualności > Zmiana sprzedawcy prądu > Czy warto zmienić dostawcę prądu?

Czy warto zmienić dostawcę prądu?

12345

Ocena 5.0/5 (2 głosy/ów)

Czy warto zmienić dostawcę prądu?

Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej to dla większości z nas żadna nowość. Pod względem oczywiście wiedzy na ten temat, bo faktycznej zmiany dokonało niewielu z nas, bo ok. 2%. Można zatem zadać sobie pytanie: Czy warto zmienić dostawcę prądu? Odpowiedź na pytanie rozbijmy na grupy odbiorców w zależności od grupy taryfowej: C11 - odbiorcy biznesowi oraz G11 - odbiorcy indywidualni.

Czy warto zmienić dostawcę prądu w firmie?

W tym wypadku nie mamy wątpliwości. Każdy właściciel firmy powinien poświęcić 15 minut, sprawdzić w porównywarce cen prądu dla firm jak dużo może zaoszczędzić podpisując umowę z alternatywnym sprzedawcą prądu i zacząć działać! Oszczędności o odniesieniu do stawek taryfowych dla sektora MSP to prawie 30% na każdej zakupionej MWh energii elektrycznej co finalnie przekłada się na ponad 17% oszczędności na całym rachunku. Teraz spójrz na swój rachunek za prąd.... Ty też tak dużo przepłacasz? Jeśli nie wiesz jak przeczytać rachunek za prąd - wejdź na nasz kanał YouTube i zobacz jakie to proste!

Czy warto zmienić dostawcę prądu w domu?

Tutaj sprawa już taka oczywista nie jest. Dlaczego? Dlatego, że ceny taryfowe dla gospodarstw domowych są niższe niż dla sektora MSM. Po drugie oszczędności procentowe są tylko troszkę niższe, bo realnie możemy płacić do 10% mniej. Czyli zyskujemy realnie jeden rachunek w ciągu roku. No i tutaj zaczynają schody. Jeśli ktoś płaci miesięcznie mniej niż 100zł/mc za rachunek za prąd to tak naprawdę zmieniając sprzedawcę prądu zapłaci tylko kilka zł. miesięcznie mniej. Wielu z nas tego typu oszczędności po prostu nie interesują i wolimy dać sobie ze zmianą sprzedawcy prądu spokój.

Co w przypadku takiego podejścia? Są oczywiście alternatywne oferty, dzięki którym jesteśmy w stanie zyskać więcej! Jakie to oferty? Na przykład oferta łączona PGE i banku BZ WBK, dzięki której możesz zyskać aż do 650 zł zwrotu za koszty poniesione za prąd. 

 

Jeśli chcesz ją porównać w naszej porównywarce cen - nic prostszego zapraszamy do skorzystanie z naszej porówywarki cen dla domu.

Tagi: zmiana dostawcy prądu,
Powrót

PowrótWszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 OPTIMALENERGY.pl