Porównaj ceny energii: prądu i gazu. Wybierz najlepszą ofertę.

Obniż swój rachunek za:

Dołącz do grona naszych zadowolonych użytkowników, którzy w ostatnim miesiącu wybierając najlepsze oferty z porównywarki cen energii: prądu i gazu Optimal Energy, średnio zaoszczędzili zmieniając sprzedawcę energii w domu 350 zł, a w firmie prawie 3 000 zł!

Porównujemy 96% ofert aktywnych sprzedawców energii w całej Polsce
Ostatnia aktualizacja cen sprzedawców pądu w porównywarce 22.03.2018
Strona główna > Aktualności > Taryfa energii elektrycznej > Wtorkowa porcja wiedzy od Optimal Energy. Sprawdź co oznacza pojęcie taryfa

Wtorkowa porcja wiedzy od Optimal Energy. Sprawdź co oznacza pojęcie taryfa

12345

Ocena 5.0/5 (1 głosy/ów)

Wtorkowa porcja wiedzy od Optimal Energy. Sprawdź co oznacza pojęcie taryfa
Czym jest taryfa ?

Taryfa

"Taryfa energii elektrycznej" jest to wydawane każdego roku zestawienie zawierające aktualne ceny na towary i usługi oferowane przez konkretny Zakład Energetyczny. "Taryfą" można jednak też nazwać grupę odbiorców Zakładu Energetycznego rozliczanych według tych samych zasad i po jednakowych cenach. Wszyscy odbiorcy obsługiwani przez dane przedsiębiorstwo energetyczne zostali podzieleni na grupy nazywane właśnie "grupami taryfowymi" lub po prostu "taryfami". Stawki opłat przedstawionych w taryfach są jednostkowymi cenami za świadczone usługi, a więc przesyłanie towaru i rozliczanie zużycia. Taryfa, tak jak w przypadku cen energii, która jest opracowywana indywidualnie przez przedsiębiorstwo energetyczne, musi być zatwierdzona przez prezesa URE. Dopiero wtedy można ją zastosować wobec odbiorców energii.
źródło: cire.pl
Tagi: g 11, g 12,
Powrót

PowrótWszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 OPTIMALENERGY.pl