Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo
Strona główna > Aktualności > Taryfa energii elektrycznej > Koncesję na obrót energią elektryczną posiada w Polsce ponad 280 podmiotów, czy od wszystkich można kupić prąd?

Koncesję na obrót energią elektryczną posiada w Polsce ponad 280 podmiotów, czy od wszystkich można kupić prąd?

12345

Ocena 5.0/5 (3 głosy/ów)

Koncesję na obrót energią elektryczną posiada w Polsce ponad 280 podmiotów, czy od wszystkich można kupić prąd?

Urząd Regulacji Energetyki cały czas ustala ceny dla taryfy G. Duzi odbiorcy przemysłowi często sami negocjują ceny z obecnym sprzedawcą otrzymując ze względu na bardzo duży wolumen zużycia energii atrakcyjne ceny.

Aktywni sprzedawcy prądu w Polsce

W związku z powyższym najbardziej atrakcyjną grupą docelową dla sprzedawców energii są klienci z małych i średnich przedsiębiorstw będących na taryfie C. Wpływ na coraz większą popularność zmian wśród klientów biznesowych poza atrakcyjną ceną za energię czynną mat także rosnąca świadomość wśród odbiorców z tej grupy docelowej. Jak podaje portal "Rzeczpospolita" w naszym kraju rocznie zmiany sprzedawcy w tym segmencie dokonuje ok. 2-3 % odbiorców. Rozwój rynku w obszarze obsługi klientów biznesowych idzie w kierunku nie tylko obniżania ceny za MWh, ale także ofertowaniu usług dodatkowych, takich jak podstawowe doradztwo energetyczne czy pakiety różnego rodzaju ubezpieczeń.


Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

optimalenergy.pl

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka, w której skupiamy się na tematyce fotowoltaiki, prądu oraz gazu. Od 2010 roku piszemy o rynku energii, tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom

Powrót