Porównaj ceny energii: prądu i gazu. Wybierz najlepszą ofertę.

Obniż swój rachunek za:

Dołącz do grona naszych zadowolonych użytkowników, którzy w ostatnim miesiącu wybierając najlepsze oferty z porównywarki cen energii: prądu i gazu Optimal Energy, średnio zaoszczędzili zmieniając sprzedawcę energii w domu 350 zł, a w firmie prawie 3 000 zł!

Porównujemy 96% ofert aktywnych sprzedawców energii w całej Polsce
Ostatnia aktualizacja cen sprzedawców pądu w porównywarce 25.02.2018
Strona główna > Aktualności > Taryfa energii elektrycznej > Oferty z gwarantowanymi cenami taryf

Oferty z gwarantowanymi cenami taryf

12345

Ocena 0.0/5 (0 głosy/ów)

Wybierając nową taryfę warto zwrócić uwagę na możliwość wyboru oferty, która będzie gwarantowała odbiorcy stałą wysokość opłaty za kWh przez cały czas obowiązywania umowy.

Co to w praktyce oznacza? Decydując się na zawarcie umowy na określony czas, klient ma możliwość skorzystania z oferty niektórych sprzedawców, którzy proponują stałą stawkę za pobrane kWh przez cały okres obowiązywania mowy. Czyli najprościej mówiąc nie interesuje Ciebie sytuacja rynkowa, gospodarcza czy polityczna, jeżeli z jakiś powodów sprzedawca planuje podniesienie stawki Ty masz gwarancję stałej ceny. Działa to także w drugą stronę, jeśli ceny na rynku energii elektrycznej zaczną spadać, nie masz możliwości zmiany stawki i możesz stracić, taka sytuacja jest jednak bardzo mało prawdopodobna. Wybór gwarantowanych stawek daje Ci przede wszystkim możliwość zaplanowania wydatków związanych z opłatami za energię elektryczną.

Zagadnienie z gwarantowanymi cenami taryf wiąże się także z zagadnieniami odnawialnych źródeł energii. Nowa ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii ma wprowadzić możliwość rozliczania się na zasadzie „feed-in-tariff”. Taryfa ta dotyczy użytkowników, którzy zdecydowali się zainwestować w instalacje wytwarzające energię elektryczną z OZE, którzy chcą tę energię sprzedawać do sieci. Zasada ta daje gwarancję inwestorom, że przez cały okres na który została podpisana umowa z odbiorcą energii elektrycznej, cena sprzedaży 1kWh będzie stała. Dzięki temu rozwiązaniu inwestor jest w stanie obliczyć w jakim czasie nakłady inwestycyjne związane z budową danej instalacji mu się zwrócą i kiedy zacznie zarabiać.
Tagi:
Powrót

PowrótWszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 OPTIMALENERGY.pl