optimal energy

O OptimalEnergy.pl piszą największe media w Polsce:

Forbes
Newseria
Tvn 24

baner reklamowy po prostu energia

Strona główna > Aktualności > Rynek energii > Tydzień w polskiej energetyce. Skrót najważniejszych informacji przygotowanych przez Optimal Energy.

Tydzień w polskiej energetyce. Skrót najważniejszych informacji przygotowanych przez Optimal Energy.

12345

Ocena 5.0/5 (1 głosy/ów)

Tydzień w polskiej energetyce. Skrót najważniejszych informacji przygotowanych przez Optimal Energy.

Co wydarzyło się w naszym kraju w ostatnim tygodniu ? W krajowej energetyce wciąż coś się dzieje, czasem są to zmiany znaczące, czasem nowości w zakresie technologii czy prawa, ale zawsze są to informacje, o których warto wiedzieć.

 

Orange sprzedaje energię

  • Orange zdecydował się na wdrożenie oferty sprzedaży energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Oferta jak na razie skierowana jest do klientów indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw korzystających z taryf G i C i dostępna będzie na terenie całej Polski. Zakup energii elektrycznej będzie możliwy w ofercie Orange Energia

 

Zmiany sprzedawcy energii

  • Wg raportu URE, w grudniu ubiegłego roku sprzedawcę energii elektrycznej zmieniło około 9,5 tys. odbiorców indywidualnych i pawie tysiąc firm i instytucji. Biorąc pod uwagę cały rok 2014 na zmianę zdecydowało się aż 152,1 tys. gospodarstw domowych i blisko 30,2 tys. podmiotów instytucjonalnych. Z danych Urzędu wynika również, że od momentu zezwolenia na proces zmiany sprzedawcy energii elektrycznej, dokonało tego 288 tys. gospodarstw domowych i blisko 123 tys. podmiotów instytucjonalnych. W 2014 r. dynamika zmian wzrosła w przypadku gospodarstw domowych aż o 112%.

 

Wyższe ceny energii dla firm

  • Ceny energii elektrycznej dla firm są wyższe w tym roku nawet o 15-20%. Jedynym sposobem obniżenia cen energii było dołączenie do większej gruoy zakupowej, w której ceny energii podlegają bardzo duzym negocjacjom. Polska Grupa Energetyczna podniosła ceny, ponieważ zmieniła strategię firmy. Energa z kolei podniosła ceny dla małych i średnich przedsiębiorstw o 30 zł na MWh,.jednocześnie wprowadzając niekorzystny dla klientów biznesowych zapis o półrocznym okresie wypowiedzenia.

Tauron i smart home

  • Czym jest Smart Home ? Jest to "system zintegrowanych urządzeń pozwalający w efektywny sposób zdalnie zarządzać pracą sprzętów elektrycznych oraz kontrolować bezpieczeństwo w domu". Klienci spółki Tauron dostali do przetestowania za darmo urządzenia umożliwiające wprowadzenie w domu systemu Smart Home.Jako pierwsza testom poddana zostanie inteligentna wtyczka, która umożliwia zdalne sterowanie podłączonym do niej odbiornikiem. Zarządzanie może się odbywać dzięki tabletom oraz smartfonom lub za pomocą serwisu internetowego.
    Celem projektu jest wdrożenie innowacyjnych oraz dostępnych cenowo usług wspierających efektywność i bezpieczeństwo w gospodarstwach domowych. Aby w pełni ocenić korzyści płynące z działania systemu, testowanie trwa przez okres 2 lat.

 

Ładowanie telefonów na przystankach

  • Gdzie można naładować telefon, czekając na autobus ? W Poznaniu. Stacje ładowania powstały w ramach kampanii reklamowej PGE, a nie poznańskiej firmy Enea w pięciu szczególnie ruchliwych miejscach miasta. Kabel USB podpięty do wiaty i całkiem za darmo możemy doładować telefon. Akcja niestety jest krótka i będzie trwać zaledwie do walentynek.

źródło:cire.pl

Powrót