optimal energy

O OptimalEnergy.pl piszą największe media w Polsce:

Biznes Alert
Energia News
Newseria
Strona główna > Aktualności > Rynek energii > Tydzień w polskiej energetyce. Skrót najważniejszych informacji przygotowanych przez Optimal Energy.

Tydzień w polskiej energetyce. Skrót najważniejszych informacji przygotowanych przez Optimal Energy.

12345

Ocena 5.0/5 (2 głosy/ów)

Tydzień w polskiej energetyce. Skrót najważniejszych informacji przygotowanych przez Optimal Energy.

Co wydarzyło się w naszym kraju w ostatnim tygodniu ? W krajowej energetyce wciąż coś się dzieje, czasem są to zmiany znaczące, czasem nowości w zakresie technologii czy prawa, ale zawsze są to informacje, o których warto wiedzieć.

 

Orkan Aleksandra korzystny dla farm wiatrowych

  • Silne wiatry to dla większości z nas utrapienie, ale inwestorzy farm wiatrowych zacierją ręcę. Jeśli tylko siła wiatru nie będzie zbyt silna, padnie rekord w produkcji energii z turbin wiatrowych. Synoptycy spodziewają się, że wiatr może wiać z prędkością 85 km/ha czyli ok. 23,6 m/s, co nie stanowiłoby zagrożenia dla działających w naszym kraju turbin, które wyłączają dla bezpieczeństwa przy 25 m/s.

 

Wiedza Polaków o inteligentnych licznikach wciąż sprawdzana

  • Na próbie przypadkowych internautów w przedziale wiekowym 18-70 lat jedynie co piąty Polak deklaruje, że wie co oznacza termin „smart metering”, a aż 40 proc. badanych osób nigdy nie zetknęło się z tym terminem. Z badań wynika również między innymi, że blisko 60 proc. pytanych osób słyszało kiedykolwiek o pojęciu „smart metering”, ale aż 38,2 proc. nie wie co ten termin oznacza. Największą bazą wiedzy w tym przypadku okazał się być Internet, dopiero później znajomi i telewizja. Jak więc montować w domach inteligentne liczniki, skoro ludzie nie wiedzą co to jest i jak z nich korzystać ?

 

Fiten na rynku gazu ziemnego

  • Firma Fiten do tej pory zajmująca się obrotem energią elektryczną rozszerza ofertę o sprzedaż wysokometanowego gazu ziemnego. Taryfa spółki została już  zatwierdzona przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Nowa oferta na sprzedaż gazu ziemnego ma wejść do oferty spółki z początkiem 2015 r. Na razie jednak sprzedaż ma być ukierunkowana na klientów biznesowych z sektora MSP, do których Fiten kieruje również większą część detalicznej sprzedaży energii elektrycznej. Jak zawsze klienci indywidualni muszą poczekać na swoją kolej.

 

Polska energetyka w Brukseli

  • Polskie firmy energetyczne reprezentowane przez PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., Tauron Polska Energia S.A., Enea S.A., Energa S.A., RWE Polska oraz stowarzyszenia branżowe otworzyły w poniedziałek swoje wspólne biuro w Brukseli. Poprzez tą działalność PKEE sektor chce wpływać na kształtowanie unijnych przepisów, a także walczyć ze stereotypowym postrzeganiem polskiej energetyki opartej na węglu.Jak informuje PKEE, do głównych celów biura w Brukseli należeć będą "aktywne działanie w procedowaniu i kształtowaniu regulacji UE", a także "prowadzenie dialogu z europejskimi instytucjami i interesariuszami".

 

Kampanie reklamowe spółek energetycznych na święta

  • Kolejny już rok możemy "cieszyć oko" nowymi spotami reklamowymi największych spółek energetycznych, które zapewniają nas, że z nimi najbezpieczniej spędzić święta. Gwarancje stałej ceny, niezawodności dostaw i inne hasła pojawiają się kusząc nas z założenia. Tylko, czy na prawdę w okresie świątecznym ktoś z nas zastanawia się skąd ma prąd, albo ile zapłaci za rachunek włączając lampki na choince ? Przerwy w dostawie energii były i będą, bo stan eneregtyki w kraju jest jaki jest. Pierwsze śniegi już pokazały części Polski co nas czeka, a to dopiero początek zimy.

 

źródło: cire.pl

Powrót