optimal energy

O OptimalEnergy.pl piszą największe media w Polsce:

Gazeta Wyborcza
Tvn 24
Wp.pl
Strona główna > Aktualności > Rynek energii > Tydzień w polskiej energetyce. Skrót najważniejszych informacji przygotowanych przez Optimal Energy.

Tydzień w polskiej energetyce. Skrót najważniejszych informacji przygotowanych przez Optimal Energy.

12345

Ocena 5.0/5 (1 głosy/ów)

Tydzień w polskiej energetyce. Skrót najważniejszych informacji przygotowanych przez Optimal Energy.

Co wydarzyło się w naszym kraju w ostatnim tygodniu ? W krajowej energetyce wciąż coś się dzieje, czasem są to zmiany znaczące, czasem nowości w zakresie technologii czy prawa, ale zawsze są to informacje, o których warto wiedzieć.

 

Zmiana sprzedawcy energii - rekord w Polsce

  • Jak podaje Rzeczpospolita, rekordowa liczba Polaków zmieni w tym roku sprzedawcę energii elektryczne. W pierwszych trzech kwartałach zrobiło to już 116 tys. odbiorców, zaś w całym zeszłym roku zdecydowało się na taki krok 59 tys. gospodarstw domowych, w 2012 r. - 62 tys., a w sumie w l. 2007-13 - 135 tys. osób - wynika z danych URE.

Nowy gracz na rynku klientów indywidualnych

  • Firma Rewolt działając jako partner handlowy EC Andrychów chce zwojować rynek indywidualnych odbiorców energii. Firma ogłosiła właśnie, że zaczyna swoją działalność od rynku trójmiejskiego. Dewizą firmy jest twierdzenie, iż prąd to dobro jak każde inne i w identyczny sposób powinno być sprzedawane. Naszą przewagę firma upatruje właśnie w prostocie i przejrzystości – stawia na uczciwość w relacjach z klientem, uprościła umowę, zoptymalizowała portfolio produktowe i postawiła na innowacyjność. Pod prąd, czyli przełamywać schematy, ograniczenia i limity – mówi Dariusz Chrzanowski, prezes i założyciel Rewolt.

 

Wpólna oferta Turona i Samsunga

  • Tauron i Samsung wspólnie przygotowały promocję energooszczędną, w ramach której klienci mogą liczyć na specjalny bonus.
    Klienci podpisując umowę z Tauronem na produkt energooszczędny i kupując urządzenie marki Samsung objęte promocją otrzymają na swoje konto rozliczeniowe w Tauronie specjalny bonus o wartości 200 zł. Jak szacuje Tauron, wysokość bonusu odpowiada wartości zużytej energii przez wybrane urządzenia Samsunga nawet przez okres trzech lat. Tak będzie w przypadku telewizora klasy energetycznej A. W przypadku płyty indukcyjnej przyznanego bonusu wystarczy na dwa lata pracy urządzenia - podaje spółka.

 

Elektrownia jądrowa ma coraz więcej zwolenników

  • Nieco ponad 50 proc. Polaków jest przeciwko budowie elektrowni jądrowej w Polsce, a ok. 40 proc. popiera plany realizacji tego projektu - wynika z listopadowych badań Centrum Badania Opinii Społecznej CBOS. W poprzednich badaniach przeprowadzonych w marcu 2013 r. przeciwnicy inwestycji stanowili 52 proc. Jednocześnie z badania wynika, że przybyło zwolenników inwestycji, bo za jej realizacją wypowiedziało się prawie 40 proc. badanych wobec 35 proc. w marcu ubiegłego roku.

 

Czy opłaty energetyczne pójdą w górę ?

  • Dystrybutorzy energii elektrycznej jeszcze nie złożyli wniosków taryfowych w Urzędzie Regulacji Energetyki, ale należy się spodziewać wzrostu cen za świadczone przez nich usługi - informuje Rzeczpospolita. Z wypowiedzi prezesa URE Macieja Bando, wynika, iż należy spodziewać się, że spółki poproszą o podwyżkę taryf dystrybucyjnych. Jak tłumaczy, wynika to z konieczności podniesienia jakości sieci, co ma się przełożyć na ograniczenie przerw w dostawach energii do odbiorców. Tegoroczne taryfy dystrybucyjne poszły w górę średnio o 3,1 proc., a dla odbiorców indywidualnych średni wzrost opłat związanych z dostawą energii elektrycznej był na poziomie 2,1 proc. w porównaniu do roku ubiegłego.

 

źródło: cire.pl 

Powrót