optimal energy

O OptimalEnergy.pl piszą największe media w Polsce:

Energia News
Gram w Zielone
Onet.pl
Strona główna > Aktualności > Rynek energii > Tydzień w polskiej energetyce. Skrót najważniejszych informacji przygotowanych przez Optimal Energy.

Tydzień w polskiej energetyce. Skrót najważniejszych informacji przygotowanych przez Optimal Energy.

12345

Ocena 5.0/5 (1 głosy/ów)

Tydzień w polskiej energetyce. Skrót najważniejszych informacji przygotowanych przez Optimal Energy.

Co wydarzyło się w naszym kraju w ostatnim tygodniu ? W krajowej energetyce wciąż coś się dzieje, czasem są to zmiany znaczące, czasem nowości w zakresie technologii czy prawa, ale zawsze są to informacje, o których warto wiedzieć.

 

Tauron chce sprzedawać gaz

  • Po przeprowadzeniu ankiet ze swoimi klientami, z których wyniknęło, że ponad 2 mln z nich korzysta z gazu ziemnego, Tauron chce wyjść naprzeciw z nową ofertą na sprzedaż gazu. Na razie jednak nie wiadomo jak miałaby wyglądać oferta oraz kiedy miałaby wejść w życie. Warto więc śledzić media i sprawdzać, co takiego Tauron zaproponuje. Gaz ziemny to bardzo atraktycjny rynek dla sprzedawców prądu, tak samo jak gaz płynny, który można także sprzedawać i kupować od różnych dostawców

 

Rynek energii w Polsce jest zamknięty

  • Problem importu energii do Polskie jest taki, że mamy bardzo ograniczone możliwości przesyłowe. Sytuacja od lat próbuje się zmienić, ale nie idzie to zbyt szybko i w łatwy sposób. W ocenie innych firm energetycznych działających w całej Europie, nasz rynek należy do najabrdziej hermetycznych w Europie. Co może być tego przyczyną ? Za granicą energia elektryczna jest tańsza, wobec czego jej import okazałby się bardziej opłacalny niż kupno od krajowych wytwórców, co stanowiłoby zagrożenie dla ich interesów. Czas pokaże, czy będziemy się otwierać na współpracę z innymi.

 

Polska w czołówce "brudasów" energetycznych

  • Jak podaje dziennik Gazeta Wyborcza Polska od lat jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów w Unii Europejskiej. Przyzwyczailiśmy się do tego, że jesteśmy w czołówce pod względem najgorszego stanu powietrza oraz emisji różnych substancji szkodliwych i pyłów, ale Trybunał w Luksemburgu mówi dość i daje nam dwa miesiące na poprawienie stanu powietrza, inaczej grożą nam kary rzędu 4 mld zł.

 

Fotowoltaika rośnie w siłę

  • Cały świat inwestuje, a my wciąż czekamy na ustawę. W tym tygodniu otwarto największą na świecie farmę fotowoltaiczną o mocy 550 MW. Inwestycja zasili ponad 160 tysięcy gospodarstw domowych, co dowodzi, że wszędzie wokół oze jest opłacalne, tylko u nas oczywiście nie.

 

Zużycie energii spadło

  • Zużycie energii elektrycznej w Polsce w styczniu 2015 wyniosło 14,504 TWh, co oznacza spadek o 0,68 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubieglego. Mniej energii wyprodukwoały elektrownie zawodowe na węgiel brunatny oraz kamienny. Więcej energii z kolei wyprodukowano z elektrowni gazowych, a także wodnych.
Powrót