Porównaj ceny energii: prądu i gazu. Wybierz najlepszą ofertę.

Obniż swój rachunek za:

Dołącz do grona naszych zadowolonych użytkowników, którzy w ostatnim miesiącu wybierając najlepsze oferty z porównywarki cen energii: prądu i gazu Optimal Energy, średnio zaoszczędzili zmieniając sprzedawcę energii w domu 350 zł, a w firmie prawie 3 000 zł!

Porównujemy 96% ofert aktywnych sprzedawców energii w całej Polsce
Ostatnia aktualizacja cen sprzedawców pądu w porównywarce 25.02.2018
Strona główna > Aktualności > Rynek energii > Tauron rozpoczyna współpracę z Uniwersytetem Ekonomicznym

Tauron rozpoczyna współpracę z Uniwersytetem Ekonomicznym

12345

Ocena 5.0/5 (2 głosy/ów)

Tauron rozpoczyna współpracę z Uniwersytetem Ekonomicznym

Biznes i nauka to dobre połączenie, dlatego też 26 lutego takie powiązanie dotknęłó TAURON Polska Energia oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

 

Uniwersytet ekonomiczny nowoczesny

Nowoczesny, technologia i centrum to ulubione słowa dzisiejszych polskich uczelni. W tym kierunku idzie też Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, otwierając m.in. Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych, a także podpisując umowę z Tauronem o współpracy w zakresie działań edukacyjnych, naukowych, badawczo-rozwojowych i doradczych. Oprócz korzyści edukacyjnych oczywiście pojawiają się też korzyści biznesowe, polegające na wzajemnej promocji samych podmiotów, jak równiez ich osiągnięć.

 

Tauron współpracuje z uczelniami

Grupa Tauron nie próżnuje i w dziale edukacji i nauki działa już od listopada ubiegłego roku, kiedy to podpisała umowę z Politechniką Śląską. Spółki Grupy TAURON od lat współpracują z uczelniami wyższymi w zakresie naukowym, badawczym, technicznym oraz ekonomicznym. Odwiedzają uczelnie i prezentują swoje działania, a także promują filmy edukacyjne na znanych kanałach telewizyjnych.

 

Tauron korzysta z zasobów uczelnianych głównie w obszarze badań i rozwoju. W ramach wspólnych funduszy można dodatkowo realizować projekty badawczo-rozwojowe i umożliwiać studentom rozwój w ramach prac naukowych i dyplomowych. Prościej jest także pozyskiwać dodatkowe fundusze i znaleźć pracę po zakończeniu uczelni. Pracodawca jest na uczelni zatem proces rekrutacji i selekcji przyszłych pracowników wygląda inaczej. Tauron może podpowiadać jakich kwalifikacji wymaga od przyszłych, potencjalnych pracowników co podnosi poziom edukacji zainteresowanych.

 

Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach podkreśla ponadto, że uczelnia stawia na praktyczną edukację. Każdego roku uczelnia podpisuje nowe umowy z podmiotami ze świata biznesu. To pokazuje, że dzisiejsze uczelnie muszą skupiać się "produkowaniu" kompetentnych i wykwalifikowanych pracowników, aby nie zasilać rzeszy bezrobotnych inżynierów, czy magistrów. "Poprzez szkolenia, praktyki i staże najbardziej zyskają nasi studenci, a poprzez studia podyplomowe i dedykowane szkolenia – pracownicy Grupy TAURON – mówi Rektor Uczelni."

 

Obustronne korzyści

TAURON zadeklarował też m.in. ustanowienie dla wyróżniających się studentów stypendiów, umożliwienie im udziału w projektach realizowanych przez spółki Grupy oraz zaangażowanie się w organizację szkoleń.

Uniwersytet Ekonomiczny natomiast zadeklarował uwzględnianie w tematach prac dyplomowych oraz programach praktyk studenckich zagadnień zgłaszanych przez spółki Grupy TAURON.

 

więcej informacji na: http://media.tauron-pe.pl/

Tagi: tauron,
Powrót

PowrótWszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 OPTIMALENERGY.pl