optimal energy

O OptimalEnergy.pl piszą największe media w Polsce:

Gazeta Wyborcza
Polskie Radio
Wprost

baner reklamowy po prostu energia

Strona główna > Aktualności > Rynek energii > Samochody elektryczne na torze wyścigowym

Samochody elektryczne na torze wyścigowym

12345

Ocena 5.0/5 (2 głosy/ów)

Samochody elektryczne na torze wyścigowym

Formuła E to projekt, w którym kierowcy rywalizować będą ze sobą za kierownicą bolidów wyposażonych w silniki elektryczne. Seria wyścigowa ma być rozgrywana od września 2014 do czerwca 2015 roku.

Możliwość udziału w tak innowacyjnym projekcie wyścigowym jak Formula E Drivers’ Club to duże wyróżnienie, ale także ogromna szansa rozwoju dla ekip wyścigowych, kierowców i całych zespołów. Samochody elektryczne mogą bowiem stać się przyszłością motoryzacji. Wąskie grono zawodników będzie miało szanse przetestować nowoczesne technologie. Jedynym Polakiem w zespole będzie wspomniany wcześniej członek zespołu Verva Racing Team, Kuba Giermaziak. Będzie on miał możliwość przetestowania bolidu elektrycznego Spark Renault SRT 01E Formula E Car, który został stworzony przez takie firmy jak m.in. McLaren, Williams, Renault, czy Michelin.

Elektryczny bolid został zaprojektowany specjalnie dla Formuły E, a prace nad nim trwały ponad 10 miesięcy. Dostawcą silnika elektrycznego, jak również skrzyni biegów i układów elektronicznych jest firma Spark Racing Technologies.

W bolidzie elektrycznym zostanie wykorzystany innowacyjny system RESS (Rechargeable Energy Storage System). Jest to urządzenie, które służy do magazynowania energii za pomocą nośnika (np. koła zamachowego, kondensatora czy baterii).

Elektryczny silnik, skonstruowany przez McLaren Electronic Technologies, waży aż, lub zaledwie 26 kg i wytwarza 270 KM mocy maksymalnej.

Samochody Formuły E mogą być ładowane zarówno podczas treningów, jak i kwalifikacji, wyścigu i innych określonych momentów podczas weekendu wyścigowego. Za bezprzewodowe ładowanie samochodu odpowiedzialne będą Drayson Racing i jego techniczny partner, QualcommHALO. 

 

źródło: gramwzielone.pl

Powrót