Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo
Strona główna > Aktualności > Rynek energii > IRL Polska wkracza na polski rynek

IRL Polska wkracza na polski rynek

12345

Ocena 3.7/5 (7 głosy/ów)

IRL Polska wkracza na polski rynek
Przez najbliższy rok spółka chce się rozwijać i umocnić swoją pozycję przede wszystkim na rynku hurtowym oferując na rynku produkty zarówno spotowe jak i terminowe. Zainteresowanie firmy padło też na chęć udziału w rynku finansowym, który planuje tworzyć Towarowa Giełda Energii.

Oferta sprzedawcy

Na początku swej działalności na rynku polskim spółka zajmie się sprzedażą prądu zakupionego od tutejszych firm. W dalszej perspektywie, tzn. po uruchomieniu połączeń energetycznych między Polską i Litwą, spółka zamierza rozszerzyć zakres funkcjonowania o import i eksport energii elektrycznej. W perspektywie niedalekiej przyszłości tj. 2016 roku planuje też uruchomienie usług dla klientów detalicznych. Pewne działania prowadzące do tego będą prowadzone już wcześniej. Zagraniczna spółka twierdzi, że polski rynek energetyczny nie jest jeszcze w pełni nasycony, nie powinno być więc problemu ze znalezieniem miejsca także dla tej firmy.

Historia firmy

IRL Polska została utworzona już w październiku 2012 r. jako element rozwoju działalności grupy w regionie. Jej litewska spółka matka notowana jest na GPW od grudnia 2012 r. Głównym dotychczasowym rynkiem zbytu Inter RAO Lietuva – oprócz Litwy – są Łotwa, Estonia i Białoruś. Firma zadecydowała zatem, że czas wejść na rynek polski. Sprzedawany prąd firma importuje z Rosji. Podstawą są długoterminowe umowy (obowiązujące do 2020 r.) z wiodącym akcjonariuszem. W roku 2011 niemal 94,5 proc. sprzedanej energii kupiono właśnie od Inter RAO UES, notowanej na rosyjskiej giełdzie Micex i wpisanej na listę strategicznych przedsiębiorstw Federacji Rosyjskiej. Być może nowa spółka wprowadzi pewne zmiany na polskim rynku energii i stanie się wiodącym sprzedawcą. Wszystko zależy od tego, co będzie miała do zaoferowania i na jakich warunkach.
źródło: irlpolska.pl

Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

optimalenergy.pl

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka działająca tylko i wyłącznie w obszarze tematyki związanej z prądem i gazem. Od 2010 roku piszemy o rynku energii, tworzymy raporty i rankingi, które pomagają obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Powrót