Porównaj ceny energii: prądu i gazu. Wybierz najlepszą ofertę.

Obniż swój rachunek za:

Dołącz do grona naszych zadowolonych użytkowników, którzy w ostatnim miesiącu wybierając najlepsze oferty z porównywarki cen energii: prądu i gazu Optimal Energy, średnio zaoszczędzili zmieniając sprzedawcę energii w domu 350 zł, a w firmie prawie 3 000 zł!

Porównujemy 96% ofert aktywnych sprzedawców energii w całej Polsce
Ostatnia aktualizacja cen sprzedawców pądu w porównywarce 24.03.2018
Strona główna > Aktualności > Prąd dla firmy > Monitoring rynku przeprowadzany przez URE pokazuje rosnący trend związany z ilością zmian sprzedawcy prądu.

Monitoring rynku przeprowadzany przez URE pokazuje rosnący trend związany z ilością zmian sprzedawcy prądu.

12345

Ocena 5.0/5 (2 głosy/ów)

Monitoring rynku przeprowadzany przez URE pokazuje rosnący trend związany z ilością zmian sprzedawcy prądu.

Na początku sierpnia na stronach Urzędu Regulacji Energetyki po raz kolejny został przedstawiony raport dotyczący ilości osób indywidualnych i firm, które skorzystały z zasady TPA i zmieniły sprzedawcę energii elektrycznej. Przeprowadzony pomiar pokazał w odniesieniu do ostatniego okresu raportowania, wzrost firm, które na zmianę sprzedawcy energii się zdecydowały.

Obecny spadek ilości zawieranych umów przez sprzedawców wynikać może z faktu, że większość dużych graczy na rynku koncentruj się w pierwszej kolejności na aneksowaniu obecnych umów ze swoimi klientami, chcąc ich w ten sposób przy sobie zatrzymać. Zmianie sprzedawcy szczególnie w obszarze gospodarstw domowych nie sprzyja sytuacja prawna (czas oczekiwania i otrzymywanie dwóch faktur), a także obniżenie taryf urzędowych przez Prezesa URE wynikające z niskiej ceny energii na Towarowej Giełdzie energii.

 

 

 

Wśród operatorów sytemu dystrybucyjnego, największą ilość odbiorców TPA funkcjonuje na obszarze OSD Tauron - prawie 54 tys. Na kolejnych miejscach znajduje się PGE, a tuż za nią Energa Operator z lekko ponad 40 tys. odbiorców. Tauron Dystrybucja przesłał od początku roku do tych klientów prawie 8 tys. TWh

W Polsce średnio od początku roku na zmianę sprzedawcy energii elektrycznej dla gospodarstw domowych decyduje się ponad 174 osoby, a wśród firm prawie 130 podmiotów.

 

źródło: ure.gov.pl

Tagi: cena pradu 2013,
Powrót

PowrótWszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 OPTIMALENERGY.pl