Porównaj ceny energii: prądu i gazu. Wybierz najlepszą ofertę.

Obniż swój rachunek za:

Dołącz do grona naszych zadowolonych użytkowników, którzy w ostatnim miesiącu wybierając najlepsze oferty z porównywarki cen energii: prądu i gazu Optimal Energy, średnio zaoszczędzili zmieniając sprzedawcę energii w domu 350 zł, a w firmie prawie 3 000 zł!

Porównujemy 96% ofert aktywnych sprzedawców energii w całej Polsce
Ostatnia aktualizacja cen sprzedawców pądu w porównywarce 21.03.2018
Strona główna > Aktualności > Porównanie cen energii elektrycznej > Wtorkowa porcja wiedzy od Optimal Energy. Sprawdź co oznacza pojęcie umowa o sprzedaż energii

Wtorkowa porcja wiedzy od Optimal Energy. Sprawdź co oznacza pojęcie umowa o sprzedaż energii

12345

Ocena 5.0/5 (1 głosy/ów)

Wtorkowa porcja wiedzy od Optimal Energy. Sprawdź co oznacza pojęcie umowa o sprzedaż energii

Czym jest umowa sprzedaży energii ?

 

Umowa sprzedaży energii

Najprościej rzecz ujmując jes to umowa cywilno-prawna zawierana pomiędzy sprzedawcą, a odbiorcą energii, na postawie której odbywa się sprzedaż energii elektrycznej. Sprzedawcą może być zarówno Zakład Energetyczny, jak i Przedsiębiorstwo obrotu energią. Nie zawsze też jest to podmiot powiązany z tym, u którego dokonujemy płatności za usługi dystrybucji. Umowa sprzedaży energii może zostać zawarta w wybranym przez nas podmiotem i powinna zawierać co najmniej postanowienia dotyczące: ilości energii elektrycznej albo ciepła w podziale na okresy umowne, sposobu ustalania cen i warunków wprowadzania ich zmian, sposobu rozliczeń, odpowiedzialności stron za niedotrzymanie warunków umowy, okresu jej obowiązywania i warunków rozwiązania. Każda umowa podpisana poza siedzibą podmiotu może także zostać rozwiązana bez żadnych niekorzytnych dla nas konsekwencji.

 

źródło: cire.pl

Tagi: zmiana dostawcy prądu,
Powrót

PowrótWszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 OPTIMALENERGY.pl