Porównaj oferty

Ostatnie lata to czas, w którym cena gazu ziemnego mocno wzrosła. W czasie kryzysu energetycznego gaz do domu był utrzymywany na akceptowalnym społecznie poziomie, dzięki wprowadzeniu sztywnych regulacji w taryfach. Obecnie od tych rozwiązań się odchodzi. Podobna sytuacja występuje w przemyśle. Gaz dla firmy to oczywiście wygodny sposób pozyskiwania energii cieplnej, ale narażony na gwałtowne zmiany cen. Aktualności jakie przedstawiamy w tej kategorii dotyczą tematyki związanej z lepszym wykorzystaniem, zarządzaniem i planowaniem zakupu gazu ziemnego. Tworząc kolejne wpisy skupiamy się na opisywaniu problemów, których rozwiązanie pozytywnie wpłynie na finalny koszt zakupu gazu ziemnego lub poprawi efektywność jego spalania.

2 lis 2018

Ceny gazu ziemnego dla firm

Ceny gazu ziemnego dla firm wpływają nie tylko na kondycję finansową samej spółki, która gaz ziemny kupuje, ale także w sposób pośredni przekłada się na ceny usług czy towarów jakie firma świadczy. Wyższe koszty zakupu błękitnego paliwa finalnie i tak będziemy chcieli przenieść na klienta końcowego. W jaki sposób zabezpieczyć się przed wzrostem cen gazu ziemnego?

Czytaj więcej
23 paź 2018

Ile kosztuje kWh gazu ziemnego? Sprzedaż i dystrybucja.

Gaz ziemny, choć nie jest tak niezbędny do funkcjonowania jak prąd, to jesteśmy przyzwyczajeni do wygody jaką daje chociażby ogrzewanie gazowe domów czy podgrzewanie wody. Ile ta wygoda kosztuje? Ile kosztuje 1kWh gazu ziemnego?

Czytaj więcej
19 paź 2018

Gdzie w Polsce kupujemy najtańszy, a gdzie najdroższy gaz?

Liczba odbiorców gazu ziemnego z każdym rokiem rośnie o kolejne tysiące. Wygoda, bezpieczeństwo i oszczędność czasu, te argumenty sprawiają, że Polacy coraz chętniej korzystają z tego źródła energii. Jakie są ceny w przekroju całej kraju? 

Czytaj więcej
12 paź 2018

Zmiana sprzedawcy gazu przez internet krok po kroku

Rywalizacja wśród sprzedawców gazu odbywa się na wielu frontach. Zaczynająć od licznych kampanii reklamowych w tradycyjnych mediach, po wysyłanie w teren swoich przedstawicieli. Mniej lub bardziej bezpośrednie sposoby dotarcia do odbiorców mają skutkować końcowym zwiększeniem liczby swoich usługobiorców. Coraz więcej firm zaczyna proponować odbiorcom oferty zmiany sprzedawcy gazu przez internet. Jak wygląda taki proces? Czym różnią się oferty, które znajdziemy w internecie? Czym tradycyjna

Czytaj więcej
22 sie 2018

Który gaz jest tańszy?

Gaz ziemny to paliwo naturalne, które jest mieszanką węglowodorów. W głównej mierze jest to metan wymieszany, w niewielkiej ilości, z innymi gazami – siarkowymi, parą wodną, etanem, propanem, butanem. 

Czytaj więcej
29 lip 2018

Cena gazu w 2018 roku do góry. Ile zapłacimy za gaz od sierpnia do końca grudnia?

Rok 2018 dla odbiorców gazu ziemnego, którzy korzystają z usług firmy PGNiG nie jest łatwy. Firma od 10 sierpnia wprowadza podwyżki cen gazu ziemnego dla odbiorców indywidualnych. Więcej za gaz ziemny zapłacą wszyscy odbiorcy gazu ziemnego. Kto zapłaci najwięcej i czy możemy uniknąć podwyżek cen gazu ziemnego?

Czytaj więcej
6 cze 2018

500 kWh gazu od Energa za darmo

Zmiana sprzedawcy gazu staje się w Polsce coraz bardziej popularna. Świadczyć o tym mogą chociażby coraz to nowe oferty sprzedawców gazu ziemnego. Dziś sprawdzimy atrakcyjność kolejnej oferty. Tym razem pod lupę bierzemy firmę Energa i jej ofertę 500 kWh gazu od Energa za darmo.

Czytaj więcej
Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić