Porównaj ceny energii: prądu i gazu. Wybierz najlepszą ofertę.

Obniż swój rachunek za:

Dołącz do grona naszych zadowolonych użytkowników, którzy w ostatnim miesiącu wybierając najlepsze oferty z porównywarki cen energii: prądu i gazu Optimal Energy, średnio zaoszczędzili zmieniając sprzedawcę energii w domu 350 zł, a w firmie prawie 3 000 zł!

Porównujemy 96% ofert aktywnych sprzedawców energii w całej Polsce
Ostatnia aktualizacja cen sprzedawców pądu w porównywarce 25.02.2018
Strona główna > Aktualności > Dystrybucja prądu > Wtorkowa porcja wiedzy od Optimal Energy. Sprawdź co oznacza jakość energii

Wtorkowa porcja wiedzy od Optimal Energy. Sprawdź co oznacza jakość energii

12345

Ocena 4.7/5 (3 głosy/ów)

Wtorkowa porcja wiedzy od Optimal Energy. Sprawdź co oznacza jakość energii
Co to jest jakość energii ?

Jakość energii

W tak zwanym Rozporządzeniu Przyłączeniowym sprecyzowano standardy jakościowe obsługi odbiorców przez przedsiębiorstwa energetyczne oraz parametry techniczne dostarczanej energii elektrycznej, tak aby zabezpieczyć odbiorców przed towarem złej jakości, jak to ma miejsce w przypadku pozostałych towarów i usług na rynku (par. 32 Rozporządzenia Przyłączeniowego). Przedsiębiorstwo energetyczne dpstarczające energię jest obowiązane m.in. do: - przyjmowania przez całą dobę zgłoszeń i reklamacji dotyczących dostarczania energii elektrycznej, - bezzwłocznego usuwania awarii skutkujących przerwami w dostarczaniu energii elektrycznej, - udzielania na żądanie odbiorców informacji o przewidywanym terminie wznowienia dostarczania energii elektrycznej przerwanego z powodu awarii sieci, a także przede wszystkim powiadamiania odbiorców - z co najmniej 5-dniowym wyprzedzeniem - o terminach i czasie planowanych przerw w dostarczaniu energii elektrycznej w zwyczajowo przyjęty sposób (np. ogłoszenia w budynkach), - nieodpłatnego udzielania informacji w sprawie zasad rozliczeń oraz stosowanych taryf, - rozpatrzenia wniosków lub reklamacji odbiorcy w sprawie rozliczeń i udzielenia odpowiedzi w terminie nie później niż 14 dni od dnia złożenia wniosku lub zgłoszenia reklamacji, chyba że w umowie określono inny termin. Jakość energii to zatem nie tylko jej parametry, ale także sposób obsługi klienta przez przedsiębiorstwo energetyczne.
źródło: cire.pl 
Tagi:
Powrót

PowrótWszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 OPTIMALENERGY.pl