optimal energy

O OptimalEnergy.pl piszą największe media w Polsce:

Gram w Zielone
Polskie Radio
Puls Biznesu

baner reklamowy po prostu energia

Strona główna > Aktualności > Dystrybucja prądu > Audyty elektryczne

Audyty elektryczne

12345

Ocena 5.0/5 (1 głosy/ów)

Wykonywaniem audytów elektrycznych zajmują się specjalistyczne firmy. Podając potencjalnemu usługodawcy faktury za zużycie prądu, informacje o mocy i czasie pracy urządzeń jakie są podłączone do sieci czy informacje dotyczące rozkładu Twojego zapotrzebowania na energię elektryczną w ciągu doby jest on w stanie zaproponować Tobie rozwiązania mające na celu obniżenie kosztów związanych z zakupem energii elektrycznej.

Bardzo często zdarza się, że w trakcie wykonywania takiego audytu konieczne jest bieżące monitorowanie zużycia energii elektrycznej, żeby wiedzieć dokładnie jak praca danego urządzenia wpływa na to zużycie.

Kiedy zebrane zostają wszystkie potrzebne informacje pracownik firmy zajmującej się przeprowadzaniem Audytów Elektrycznych. Zaprasza Ciebie na rozmowę. Ma on już wiedzę dotyczącą Twojego profilu zużycia energii elektrycznej, a także urządzeń jakie to zużycie generują. Na podstawie tych danych przedstawia Tobie propozycję zmian, które mają wpłynąć na zmniejszenie Twojego zużycia prądu. Przejdźmy zatem do konkretów czyli co jest Ci w stanie taka osoba zaproponować.

W pierwszej kolejności padnie propozycja zwrócenia uwagi na pozostawianie urządzeń podłączonych do sieci w sytuacji kiedy nikt z nich nie korzysta, chodzi tutaj także o oświetlenie. Niepotrzebnie pracujące urządzenia cały czas pobierają prąd z sieci, nawet w trybie tzw. uśpienia. Mając wgląd do Twoich rachunków, powinien zaproponować odpowiednią taryfę dobraną pod względem ilości stref, czyli rozliczanie się za pomocą różnych stawek w zależności od pory doby. Kolejną istotną rzeczą jest dostosowanie mocy umownej, jaką na jaką masz zapisaną w umowie do faktycznej mocy jakie są w stanie pobierać Twoje urządzenia podłączone jednocześnie do sieci. Bardzo ważne jest dostosowanie odpowiedniego układu pomiarowo-rozliczeniowego do istniejącej instalacji. Na końcu padnie być może propozycja wymiany starych urządzeń pobierających dużo energii na nowsze, które tego prądu będą zużywać mniej.

Całe działanie ma w konsekwencji doprowadzić, do zestawienia, w którym potencjalny klient będzie wiedział, jak modernizacja i optymalizacja układów elektrycznych wpłynie na obniżenie jego rachunku za prąd, a także w jakim czasie poniesione nakłady inwestycyjne zostaną zrekompensowanie mniejszymi rachunkami za energię elektryczną.

Powrót