optimal energy

O OptimalEnergy.pl piszą największe media w Polsce:

Biznes Alert
Newseria
Wprost

baner reklamowy po prostu energia

Strona główna > Aktualności > Cena prądu u sprzedawcy > Nie będzie podwyżek cen energii elektrycznej dla gospodarstw domowych. Prezes URE nie zgodził się na zmiany taryf

Nie będzie podwyżek cen energii elektrycznej dla gospodarstw domowych. Prezes URE nie zgodził się na zmiany taryf

12345

Ocena 5.0/5 (2 głosy/ów)

Nie będzie podwyżek cen energii elektrycznej dla gospodarstw domowych. Prezes URE nie zgodził się na zmiany taryf

Jak informuje WNP.pl Prezes URE odmówił zatwierdzenia zmian w taryfach na sprzedaż energii elektrycznej dla odbiorców w grupach taryfowych G czterem wnioskującym sprzedawcom energii tj. spółkom obrotu z PGE, Enea, Energa i Tauron, które chciały podwyższenia cen energii w związku z wejściem w życie tzw. ustawy kogeneracyjnej ponownie nakładającej na sprzedawców obowiązki w zakresie zakupu świadectw pochodzenia energii elektrycznej wytworzonej w kogeneracji.

- Proces legislacyjny dotyczący tych zmian trwał w Sejmie już podczas grudniowego procesu taryfowego i był brany pod uwagę w czasie zatwierdzania taryf dla energii elektrycznej na 2014 rok. Taryfy na 2014 r. zostały więc skalkulowane w taki sposób, by przeciwdziałać wzrostowi cen energii elektrycznej dla odbiorców po wejściu w życie ustawy nakładającej obowiązki w zakresie zakupu świadectw pochodzenia energii elektrycznej wytworzonej w kogeneracji. Tak więc zatwierdzone w grudniu 2013 roku przez Prezesa URE taryfy zostały ustalone w sposób zapewniający pokrycie kosztów uzasadnionych, tj. kosztów niezbędnych do wykonania zobowiązań powstałych w związku z prowadzoną przez przedsiębiorstwa działalnością gospodarczą w zakresie obrotu energią elektryczną. Taryfy te umożliwiają zatem niezakłócone prowadzenie działalności gospodarczej nawet w obliczu zmiany przepisów dotyczącej tzw. czerwonych i żółtych certyfikatów. Nie było zatem konieczności zmian taryf - przedstawia stanowisko regulatora Agnieszka Głośniewska, rzecznik prasowy URE.

Właściwe decyzje zostały podpisane przez Prezesa URE 27 sierpnia br.

 

źródło: wnp.pl

Powrót