Porównaj ceny energii: prądu i gazu. Wybierz najlepszą ofertę.

Obniż swój rachunek za:

Dołącz do grona naszych zadowolonych użytkowników, którzy w ostatnim miesiącu wybierając najlepsze oferty z porównywarki cen energii: prądu i gazu Optimal Energy, średnio zaoszczędzili zmieniając sprzedawcę energii w domu 350 zł, a w firmie prawie 3 000 zł!

Porównujemy 96% ofert aktywnych sprzedawców energii w całej Polsce
Ostatnia aktualizacja cen sprzedawców pądu w porównywarce 24.03.2018
Strona główna > Aktualności > Cena prądu > Ceny energii będą rosnąć

Ceny energii będą rosnąć

12345

Ocena 5.0/5 (2 głosy/ów)

Ceny energii będą rosnąć

Rzeczpospolita powołuje się na analizy Warszawskiego Instytutu Studiów Ekonomicznych (WISE). Tania energia wg instytutu jest niemożliwa. Energetyka wymaga inwestycji poczynając od najniższych szczebli (stacji tansformatorowych, linii) do największych inwestycji w nowe elektrownie i bloki wytwórcze. Prezes Instytutu Maciej Bukowski twierdzi, że w ciągu najbliższych dziesięciu lat cena energii wzrośnie dwukrotnie i nie pomogą tu ani odnawialne źródła energii, ani proponowany miks energetyczny. Energetyka ma problemy i niestety jak można się tego było spodziewać przełoży je na odbiorców końcowych.

Warszawski Instytut Studiów Ekonomicznych prognozuje ponadto, że wkrótce koszt wytworzenia energii z elektrowni węglowej będzie się równać z kosztem produkcji energii wiatrowej.  Dziś koszty wytworzenia energii w zł/MWh z elektrowni wiatrowej wynosi około 300, natomiast z elektrowni węglowej poniżej 200. Nie wiadomo jednak, czy instytut w swoich rozważaniach wziął pod uwagę handel emisjami CO2, ponieważ gdyby uwzględnić cenę za emisję dwutlenku węgla, cena za energię wyprodukowaną w energii węglowej wynosi już niemal 290 zł/MWh.

Jedyną szansą na pozostawienie cen energii na stałym poziomie, lub nawet na obniżkę cen jest elektrownia atomowa, z której koszt wytworzenia energii jest obecnie najtańszy wśród wszystkich technologii i wynosi zaledwie 120 zł/MWh.

 

źródło: rp.pl

Tagi: cennik energii, ceny pradu 2015,
Powrót

PowrótWszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 OPTIMALENERGY.pl