Porównaj oferty

Spółdzielnie mieszkaniowe - oferta na prąd

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe to miejsca, w których żyją tysiącei ludzi, a każdy z nich ma bardzo zbliżone potrzeby skupiające się wokół korzystania z energii elektrycznej. Firmy prowadzące sprzedaż energii elektrycznej widzą w takich lokalizacjach tysiące nowych odbiorców energii. Dlatego specjalnie na potrzeby większego zużycia prądu, przygotowują oferty, które są dużo atrakcyjniejsze niż dla odbiorców indywidualnych. Jak wygląda proces zmiany sprzedawcy dla tak dużej liczby odbiorców? Ile zyskują na tym lokatorzy i spółdzielnia?

Zmiana sprzedawcy prądu dla wspólnoty mieszkaniowe

Zgodnie z prawem, zarządca(spółdzielnia) budynku może zmienić dostawcę energii elektrycznej dla odbiorców zaliczanych do grupy taryfowej G, czyli gospodarstw domowych, w naszym przypadku również w budynkach wielorodzinnych. Przed podjęciem decyzji o zmianie sprzedawcy należy dokonać nie tylko rozpoznania wśród dostępnych ofert dostawców energii elektrycznej, ale biorąc pod uwagę naprawdę dużą konkurencję na rynku, warto poprosić o przedstawienie nowej oferty dotychczasowego dostawcę. Niejednokrotnie zdarza się, że sprzedawcy oferują taryfy zmodyfikowane w zależności od grupy odbiorców – np. w przypadku taryf dwustrefowych różne mogą być przedziały obowiązywania niższej stawki. Należy również negocjować długość okresu obowiązywania gwarantowanej ceny energii w czasie trwania umowy – im okres ten jest dłuższy, tym lepiej. I co najważniejsze, jeśli któryś z mieszkańców stwierdzi, że jest niezadowolony z wysokości otrzymywanych rachunków, jakości usług itp., to ma prawo na własną rękę szukać nowego sprzedawcy, ma zapewnione takie prawo na podstawie regulacji rynkowych, które umożliwiają zmianę sprzedawcy energii elektrycznej każdemu odbiorcy. Przygotowaliśmy specjalnie dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych odpowiedni formularz, który ułatwi wybór najlepszej oferty.

Tańszy prąd dla wspólnoty mieszkaniowej!

Na jakie oszczędności możemy liczyć? Cena za kWh energii powinna zmniejszyć się o około 15%. Nie oznacza to, że rachunki będą o tyle niższe, ponieważ wciąż utrzymują się stałe opłaty za dystrybucje prądu. Ale oszczędności na poziomie 10% są w zasadzie pewne. Przy odpowiedniej umowie i przede wszystkim odpowiednim korzystaniu z prądu oszczędności sięgają nawet 30% a w skrajnych przypadkach 40%. Sprzedawcy mogą sobie pozwolić na takie obniżki, ponieważ duża liczba nowych odbiorców powoduje, że ilość sprzedawanego prądu jest duża.